Cześć Wam wszystkim

O nas.
batter86
Posty: 25
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:52

Cześć Wam wszystkim

Postautor: batter86 » 18 gru 2012, o 00:53

Chyba od zawsze interesowałem się wszystkim, co z komputerem związane (nie tylko grami), trochę się bawiłem programowaniem, głównie w Pascalu (takie tam podstawy;]), jednak daleko mi do programisty. Ostatnio zainteresowałem się nie co romhackingiem (powód raczej oczywisty;p - fajnie by było samemu coś przetłumaczyć, ale chyba większość tak zaczynała, prawda?). Mam nadzieję, że z Waszą pomocą, postawie pierwsze kroki w tym kierunku (spokojnie, nie trzeba mnie prowadzić za rączkę;]) Może i nawet ja się Wam do czegoś przydam (jakoś dziwnie brzmi to zdanie;P).

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Cześć Wam wszystkim

Postautor: ikskoks » 18 gru 2012, o 09:14

Witaj. Wyczytałem w twoim profilu, że interesuje cię spolszczenie gry Chronicles of Radia war. Całkiem ciekawy projekt.

Dawno temu gierka została przetłumaczona na angielski, więc nie napotkasz na swojej drodze jakichś większych problemów, a jakby co zawsze możesz poprosić autorów o pomoc. (O ile jeszcze są aktywni na scenie).

Dużo narzędzi do NESa znajdziesz tutaj i tu.

batter86
Posty: 25
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:52

Re: Cześć Wam wszystkim

Postautor: batter86 » 18 gru 2012, o 15:41

A mógłbyś polecić jakieś konkretne narzędzia i/lub poradniki, bo wydaje mi się, że ta gra jest zakodowana, albo w DTE, albo i jeszcze inaczej (w jakimś romie z GBA bez problemu tekst znalazłem, a tu mam problem).


batter86
Posty: 25
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:52

Re: Cześć Wam wszystkim

Postautor: batter86 » 18 gru 2012, o 17:15

Wielkie dzięki. Sporo ciekawych narzędzi. Jak tylko znajdę więcej czasu, biorę się za robotę. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu coś z tego ROMa wyciągnąć, bez nauki assemblera (bo już mi się wydawało, że bez tego się nie obędzie). Jeszcze raz dzięki. Dam znać, jak już to rozgryzę.


Wróć do „Przedstaw się”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość