[PC] Treasure Adventure Game

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
DrSmutas
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2012, o 18:41

[PC] Treasure Adventure Game

Postautor: DrSmutas » 2 lip 2012, o 22:12

Serwus!

Chciałbym się podzielić wiadomością o projekcie tłumaczenia wspaniałej i magicznej gry Treasure Adventure Game.

Mam już przetłumaczone kilka wysp, oraz przedmioty. Prace idą powoli, ale za to systematycznie, codziennie aktualizuję plik tłumaczenia.

Jutro wrzucę zrzuty ekranu, pozdrawiam!

-- 3 lip 2012, o 15:03 --

Tak jak obiecałem oto screeny z gry w polskiej wersji (oczywiście zaznaczam, że jest to "czyste" pierwsze tłumaczenie, bez ani jednej korekty, więc jeśli coś może brzmieć dziwnie, to miejcie na uwadze, że tekst będzie jeszcze poprawiany)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: Norek » 3 lip 2012, o 14:11

Hej :)

Na screenach wszystko wygląda bardziej niż przyzwoicie.
Właściwie nie mam większych komentarzy, no może bardziej co do wielokropków na początku zdania, których nie lubię i zazwyczaj staram się je doklejać na koniec zdania poprzedniego :)
Ale to takie pierdoły.

Jak duży jest to projekt?

Pozdrawiam i powodzenia w pracach życzę!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
DrSmutas
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2012, o 18:41

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: DrSmutas » 3 lip 2012, o 14:21

Z tymi wielokropkami to dobry pomysł! Poprzesuwam je, bo to faktycznie wygląda brzydko. Dzięki.

Do tłumaczenia jest około 3000 linijeczek - nie wiem czy to dużo :)

Niestety pojawił się problem z którym sobie sam nie poradzę:
Wszystkie dialogi, intro i nazwy przedmiotów w grze są zapisane w bardzo przejrzystym pliku cfg, więc tłumaczenie idzie bardzo przyjemnie, jendak teksty z intro oraz przedmioty są tak jakby odczytywane "w innym kodowaniu" (proszę wybaczyć mi moją niewiedzę z zakresu technikaliów). Dialogi w grze odczytuje z tego pliku dobrze, natomiast tazwy przedmiotów i intro wyglądają tak:

Obrazek Obrazek

Na dodatek w pliku cfg nie ma zapisanego ekranu tytułowego oraz menu głównego:

Obrazek

O ile tytuł raczej zostawię oryginalny "Treasure Adventure Game" brzmi świetnie, jednak menu wypadałoby spolszczyć. Czy ktokoliwek, kto zna się na takich rzeczach mógłby zajrzeć do plików gry? Jest ona dostępna za darmo na stronie producenta http://www.robitstudios.com/treasure-adventure-game/ albo na GOG.com z bonusami http://www.gog.com/gamecard/treasure_adventure_game

Jestem w kontakcie z twórcą gry, ale być może nie będzie miał czasu prowadzić mnie za rączkę, więc liczę na Was :)

-- 3 lip 2012, o 15:25 --

Co ciekawe, przeglądałem też niemieckie tłumaczenie i u nich, te wszystkie umlauty wyglądają dobrze w intrze jak i w grze...

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: Manuel Czaszka » 3 lip 2012, o 15:50

Teksty z menu znajdują się w głównym exe'cu stamtąd też jest pobierana czcionka, np. do intra.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
DrSmutas
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2012, o 18:41

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: DrSmutas » 12 lip 2012, o 22:00

Potrzebna osoba chętna do korekty, najlepiej ktoś, kto korzysta z konta Google - Dokumenty Google można łatwo udostępniać innym i wygodnie dodaje się komentarze do wybranych fragmentów tekstu, co bardzo usprawnia pracę :)

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: SirXan » 12 mar 2013, o 09:40

@DrSmutas

Warto rzucić te okiem:
http://www.treasureadventureworld.com/

Właśnie oni pracują nad odnowiony Treasure Adventure Game z lepszą grafiką.

Awatar użytkownika
DrSmutas
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2012, o 18:41

Re: [PC] Treasure Adventure Game

Postautor: DrSmutas » 18 mar 2013, o 08:20

Wiem, wiem o tym projekcie. Czy lepsza grafika? Ja bym powiedział, że po prostu inna - mi tam bardziej odpowiada oryginalna wersja pikselowa.

Co do spolszczenia to chyba będę musiał sobie odpuścić - sam nie dam rady a nikt nie może pomóc. Na dodatek brak czasu to nie jedyny mój problem. Jak się okazuje straciłem jakąś cząstkę zręczności, bo zaraz po premierze byłem w stanie przejść całą grę a teraz miałem problemy nawet z pierwszym bossem. Nie przejdę dalej - nie mam jak testować. Trochę to zabawne, ale jednocześnie smutne.

Projektu nie zawieszam, niech tu siedzi - może wraz z pojawieniem się nowej wersji wzrośnie zainteresowanie starszą (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało) i ktoś zgłosi swoją chęć do współtworzenia projektu.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości