[DC] Cave Story

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

[DC] Cave Story

Postautor: maximo » 4 gru 2013, o 00:32

Myślę, że powinienem podzielić się informacją i przenieść temat w odpowiednim miejscu.
Kultowa gra od studia Pixel pt. Cave Story doczekała się w tym roku portu na DC, a to dzięki silnikowi NXEngine autorstwa histat. Na prośbę kolegów z segi support site przeniosłem spolszczenie P_J z wersji PC na konsolę Dreamcast. Dorobiłem do niej polskie znaki, grafiki i naniosłem kilka poprawek. Obraz gry przerobiłem w BootDreams, aby można go było od razu wypalić na płytę CD.

Obrazek
Screeny z konsoli DC
Obrazek

Gra była testowana na emulatorze nullDC_104_r136 z niskim frame rate. Całą konwersję spolszczenia oszacowałem na 2.5 tygodnia. Cave Story na DC jest grą darmową. Jedynie wersja z usługi Steam, konsoli 3DS i Wii są wersjami płatnymi.

Instalacja spolszczenia:

Patch w wersji pl. (Cave Story PL-DC.xdelta) należy zainstalować na obraz gry - 1.0.0.4 Cave Story.cdi
Gotowe Iso można wypalić na płytę CD programem DiscJuggler.

Link do łatki - http://www.mediafire.com/download/ck3g8 ... +DC.PL.rar

pst
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:43

Re: [DC] Cave Story

Postautor: pst » 24 gru 2013, o 13:44

witam, spolszczenie działa na wersji steamowej?
Zapraszam na BAZARek

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [DC] Cave Story

Postautor: maximo » 25 gru 2013, o 19:19

witam, spolszczenie działa na wersji steamowej?
Nie ma takiej możliwości. Wersja Cave Story na Steamie to nowa wersja. Cave Story + Remastered z usługi Steam ma nową, znacznie lepszą ścieżkę dzwiękową (soundrack) oraz nowe tesktury.
Trzeba by było (na nowo) zrobić grafiki, dorobić nowe fonty i na nowo zacząć ją testować.
Jest trochę przy tym roboty. Wersja na Playstation Portable także się rózni, ponieważ ma inne fonty i jest sporo bugów w skrypcie.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [DC] Cave Story

Postautor: satan » 6 sty 2014, o 20:02

Strasznie mi się zacina. Pewnie to wina emulatora. Można prosić o jakąś paczkę z emulatorem, z biosami itp? Będę wdzięczny. Mimo, iż mi się zacina, pograłem z 5 min i widzę, że spolszczenie pierwsza klasa.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [DC] Cave Story

Postautor: maximo » 7 sty 2014, o 17:44

Strasznie mi się zacina. Pewnie to wina emulatora. Można prosić o jakąś paczkę z emulatorem, z biosami itp? Będę wdzięczny. Mimo, iż mi się zacina, pograłem z 5 min i widzę, że spolszczenie pierwsza klasa.
Plik z biosem jest legalny jedynie w przypadku posiadania konsoli, tak więc nici z twojej brośby. Ewentualnie pisać na mój email. Poza tym NullDC nie najlepiej radzi sobie z tą grą. Emu bez biosa: http://www.mediafire.com/download/883y8 ... DC_104.rar

P.S Jak mnie coś zmotywuje, to być może podczas konwersji psp zrobię konwersję na systemy androida.
Psp emulator + psp port cave story = runs flawless;]


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości