[PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 27 sty 2014, o 10:44

Dzięki za zgłoszenie tych kwestii.
Co do pierwszego przykładu - wiedzieliśmy o tym od początku :)
Moje wybory - nie jesteśmy w stanie tego przetłumaczyć, ponieważ napisy te nie znajdują się w samej grze.

Co do kaczki:
Spoiler!
Najprawdopodobniej (tak uznaliśmy) jest to nawiązanie do Ducka, z pierwszego sezonu, czyli syna Kenny'ego i Katjii. Stąd zostawiliśmy tutaj Duck, żeby nawiązanie było jeszcze bardziej czytelne, chociaż może to zostać uznane za błąd... ewentualnie brak tłumaczenia.
W każdym razie dzięki za wypisanie tych rzeczy, jeśli nic poza tym nie rzuciło Ci się w oczy, to chyba dobrze^^
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Mediator
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2014, o 00:38

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Mediator » 27 sty 2014, o 11:09

Na myśl mi nawet nie przyszło, że Clementine patrząc na obraz z kaczką, odnosi się nie do zwierzęcia na nim, a do wspomnienia o osobie o tymże imieniu - Za wyjaśnienie dziękuję ;).

A żeby ponownie się Wam podlizać :P jeszcze raz podziękuję za Waszą pracę i oczywiście za odpowiedźi na moje sugestie...
Zawczasu życzę miłej pracy przy przekładzie kolejnych epizodów :D.

ric0
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:50

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: ric0 » 28 sty 2014, o 16:30

Witam mam pytanko.
Jak i gdzie mam zainstalować Sezon Drugi TWD aby działało wszystko i mógł grac w Save z pierwszego sezonu??? Czekam na Pomoc.

Next_Gen_1987
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2012, o 20:03

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Next_Gen_1987 » 29 sty 2014, o 21:13

ric0, ja Ci na sam początek proponuję byś kupił sobię oryginalną grę (albo poprosił o to kogoś z rodziny/znajmoych), a Steam sam wszystko za Ciebie poinstaluję i poukłada ;-)

Co do tłumaczenia słowa ''Duck'', to ja osobiście jestem Wam wdzięczny, że zostało ono nie przetłumaczone, ot taki mały/miły sentymentalny ukłon w stronę osób, które grały w pierwszy sezon :-)

P.S. Kilka dni temu Steam pobrał aktualizację do gry, jednak testowałem i działa ona z obecną wersją spolszczenia :-)

mateo96sz
Posty: 5
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 19:03

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: mateo96sz » 30 sty 2014, o 01:57

CI co mają oryginalną wersję gry nie powinni mieć z tym problemu bo gra sama wyszuka te zapisy jednak Ci co nie posiadają oryginalnej wersji niech skopiują wszystkie zapisy do folderu The Walking Dead.(Najpierw trzeba ten folder utworzyć)- w tym folderze po prostu 2 sezon domyślnie szuka zapisów z 1 sezonu twd.

ric0
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:50

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: ric0 » 2 lut 2014, o 15:33

Po pierwsze Koleszko Next_Gen_1987.

Jeżeli masz się wymądrzać nie było trzeba komentować mojego posta. Zadałem pytanie do normalnych ludzi a nie mądrali takich jak ty;]
Po drugie co do tego czy ja sobie kupie czy nie kupie to jest moją decyzja. Wole pograć w PIRATA, bo hajs przeznaczam na ważniejsze rzeczy niż tak jak ty na gry i 24/7 przed PC.
Po trzecie jeżeli masz tak komentować to nie nie udzielaj więcej do moich postów.

Pozdrawiam Kamil

Dzieki za pomoc "mateo96sz" potem sprawdzę czy działa.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Manuel Czaszka » 2 lut 2014, o 15:43

Wole pograć w PIRATA, bo hajs przeznaczam na ważniejsze rzeczy niż tak jak ty na gry i 24/7 przed PC.
Jakie to było słodko głupie. W sklepie też kradniesz, bo hajs wolisz przeznaczać na ważniejsze rzeczy? 24/7 przed PC - powiedział koleś, który zawraca dupę, że nie działa mu gierka.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

ric0
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:50

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: ric0 » 2 lut 2014, o 16:02

Zapytałem tylko czy by ktoś pomógł. Jeżeli byłoby to takim ciężkim stwierdzeniem dla was. Było odpisać że NIE. A nie wychodzić ze swoimi Sugestiami o grach piratach i orginała. Każdy uważa inaczej co do gier.

Postaraj się pisać posty bardziej zrozumiale. Aktualnie to masło maślane.

radekxpl
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2012, o 19:59

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: radekxpl » 6 lut 2014, o 12:53

musisz mieć w moich dokumentach folder z zapisami pierwszego sezonu ale folder musi się nazywać dokładnie tak "The Walking Dead" np C:\Users\ty\Documents\Telltale Games\The Walking Dead i tam mieć wszstkie zapisy z perwszego sezonu wtedy przy uruchomianiu sezonu 2 znajdzie ci zapisy... też miałem ten problem ponieważ pierwszy sezon mam na origin a drugi na steam więc nie znajdowało mi zapisow ale autor gry osobiście mi odpisał(albo ktoś z jego meila) więc jest spokoXD eee mam nadzieje że doś przejżyście to napisałem

Emilos
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2014, o 15:03

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Emilos » 21 lut 2014, o 15:04

Wiadomo czy zostanie spolszczony epizod drugi? Jeśli tak to kiedy zostanie wypuszczony na światło dzienne?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości