Legend of Grimrock

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Legend of Grimrock

Postautor: Shorty » 30 lip 2012, o 01:33

Są wakacje, nie mam specjalnie wiele zajęć poza pisaniem 2-3 newsów dziennie dla mojej redakcji. Pomyślałem, że świetnie byłoby spolszczyć moją ulubioną przygodówkę - Gemini Rue. Przeszedłem ją dwa razy i tak wsiąkłem w ten klimat, że na pewno podołam tłumaczeniu (chyba, że nie zdążę to września, wtedy zaczną się komplikacje).
Tekst prawdopodobnie jest w pliku German.tra albo samym .exe, bo nie sądzę, żeby plik z tekstem zajmował więcej niż samo audio. Jeśli jednak by tak było to ostatnią opcją byłby "speech.vox", który zajmuje ponad 100MB. Proszę o pomoc kogoś, kto posiada tę grę na dysku/w swojej bibliotece.

Poza tym mógłbym spróbować ruszyć Legend of Grimrock, ma znacznie mniej tekstu. Niestety tam też nie mogę dobrać się do konkretnego pliku (jeden zbiorczy ".dat").
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

focus
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012, o 11:37

Re: Gemini Rue

Postautor: focus » 30 lip 2012, o 05:58

Gemini Rue zostało wydane w Polsce i przetłumaczone przez CD Projekt -> http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16127

Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Re: Gemini Rue

Postautor: Shorty » 31 lip 2012, o 14:07

O, nawet nie wiedziałem. Ciekawe dlaczego nie mam w takim wypadku polskiej wersji na Steamie.
Nadal jestem zainteresowany Legend of Grimrock, jak ma ktoś jakieś pomysły.
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Legend of Grimrock

Postautor: bemberg » 31 lip 2012, o 14:42

http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Re: Legend of Grimrock

Postautor: Shorty » 1 sie 2012, o 15:18

Że też na to nie wpadłem. :O
Wypakowałem czcionki i tekst, ale jest zakodowany w ".lua", a twórcy nie zezwalają na edytowanie i rozpowszechnianie tych plików. Więc robienie spolszczenie na dzień dzisiejszy jest... nielegalne. Trzeba czekać na oficjalny edytor.
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

Awatar użytkownika
Legion
Konsensus gethów
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2011, o 11:52
Grupa: Geth

Re: Legend of Grimrock

Postautor: Legion » 1 sie 2012, o 20:10

Nie pozwalają na rozpowszechnianie CAŁYCH zmodyfikowanych plików, a to różnica. Czytałem to dokładnie. Oznacza to tyle, że musiałbyś zrobić instalator-patcher z prawdziwego zdarzenia, przekształcający angielskie pliki w polskie. Patch Maker od Clickteam'a to jedna z wielu takich aplikacji.

Dokładne wyjaśnienie tego znajduje się w zasadach dotyczących modowania Grimrocka, w drugim poście. Pytanie "How can I make a mod then".
There is a high statistical probability of death by gunshot. A punch to the face is also likely.
Legion

Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Re: Legend of Grimrock

Postautor: Shorty » 1 sie 2012, o 21:35

Niestety nadal nie bardzo potrafię zrozumieć tego "lua" i nie wiem jak edytować te pliki. Dlatego wolałem na spokojnie poczekać aż wydadzą oficjalne narzędzie, które już niedługo powinno się spodziewać bety.
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

Re: Legend of Grimrock

Postautor: akira5 » 4 sie 2012, o 22:33

Obecnie gram w Gemini Rue (świetna gra). Może mógłbyś się zainteresować nową przygodówką z tego studia czyli Resonance :). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pabloNR
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:26

Re: Legend of Grimrock

Postautor: pabloNR » 21 lut 2015, o 17:31

Czy jest jakakolwiek szansa na spolszczenie Legend of Grimrock?
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - J. Piłsudski


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości