Pomoc - Secret Of Evermore

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
lukis87
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2009, o 14:02

Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: lukis87 » 24 cze 2009, o 14:07

Szukam pomocy w spolszczeniu gry Secret Of Evermore. Nie mogę znaleźć tekstu. Hex Edytor nie pomaga. Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc i pomysły jak z edytować owy tekst. Może ktoś już kiedyś próbował zająć się tą grą i znalazł sposób, bądź miał podobny problem z inną grą. Szukam edytora, którym mógłbym edytować tekst. Proszę o pomoc zaznajomionych z tematem.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: mziab » 24 cze 2009, o 14:18

Gra używa kompresji słownikowej. Szanse znalezienia czegoś za pomocą relative searcha są nikłe. Na sieci są dostępne tablice, ale bez podmiany słownika daleko nie zajedziesz. Nie jest to najszczęśliwsza gra dla początkujących. Bez napisania narzędzi do gry trudno byłoby uzyskać dobry efekt.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

lukis87
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2009, o 14:02

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: lukis87 » 24 cze 2009, o 15:17

Rozumiem. Czyli mam dać sobie spokój z tą grą... Wielka szkoda. Bardzo liczyłem na pomoc. Dzięki!

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: mziab » 24 cze 2009, o 16:01

Wszystko jest do zrobienia, ale nie bez zdolności programistycznych. Gry z kompresją słownikową wymagają innego podejścia niż dłubanie w hexedytorze. Zrzuca się tekst, tłumaczy, potem podmienia słownik wpisami optymalnymi dla nowego skryptu, na koniec używając insertora, który podmienia pointery, wrzuca się tekst. Jest to coś, z czym zaradny tłumacz sobie poradzi, ale początkujący wysiada.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

lukis87
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2009, o 14:02

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: lukis87 » 24 cze 2009, o 17:04

mziab a jakbyś się widział w tym, aby zrobić taki edytor?? Dałoby radę wyodrębnić ten tekst, który mógłbym potem przetłumaczyć??

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: mziab » 24 cze 2009, o 18:46

Szczerze mówiąc, nie jestem specjalnie zainteresowany tą grą. Zresztą, jak potwierdzą bywalcy tego forum, i tak ciągnę zbyt wiele srok za ogon.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

lukis87
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2009, o 14:02

Re: Pomoc - Secret Of Evermore

Postautor: lukis87 » 24 cze 2009, o 22:29

Eh... Szkoda, że nie jesteś moim dobrym znajomym, to łatwiej byłoby mi Cie przekonać. Mimo co to ja zawsze jestem chętny do podjęcia się spolszczenia tej gry, więc jeśli zmieniłbyś zdanie to będę gotowy. Czekam mimo wszystko:) Ale dzięki za odpisanie.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości