Tłumaczenia gier na 3DS i PSV

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Dante7
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2020, o 13:37

Tłumaczenia gier na 3DS i PSV

Postautor: Dante7 » 27 sty 2020, o 13:52

Witam.
Przy okazji się przywitam, bo jestem tutaj nowy. Nurtuje mnie jedno pytanie — czy możliwe jest przetłumaczenie gier na PSVite, bądź N3DSa?
Z żadnym się jak dotąd nie spotkałem, a potencjalnie (o ile to możliwe) sam bym się bardzo chętnie załapał, by takowe (przynajmniej jakiejś niewielkiej gry) przygotować.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: Tłumaczenia gier na 3DS i PSV

Postautor: maximo » 28 sty 2020, o 02:50

Witam.
Przy okazji się przywitam, bo jestem tutaj nowy. Nurtuje mnie jedno pytanie — czy możliwe jest przetłumaczenie gier na PSVite, bądź N3DSa?
Z żadnym się jak dotąd nie spotkałem, a potencjalnie (o ile to możliwe) sam bym się bardzo chętnie załapał, by takowe (przynajmniej jakiejś niewielkiej gry) przygotować.
Naturalnie, tylko musisz mieć wgrany Custom Firmware.
Na konsolę 3DS pojawiło się spolszczenie do SteamWorld Dig - viewtopic.php?f=10&t=3211
Na PsVitę chyba nic jeszcze nie powstało.

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: Tłumaczenia gier na 3DS i PSV

Postautor: Voxar » 28 sty 2020, o 20:51

Oczywiście jest możliwe, do tego są potrzebne odpowiednie programy. ROM-y 3DS-a można rozpakować za pomocą tego programu: https://gbatemp.net/threads/tutorial-ho ... es.383055/

Sam bardzo bym chciał zrobić jakieś spolszczenia na tę konsolę, ostatnio zacząłem działać nad niektórymi tytułami i może coś z tego wyjść :)


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość