[PC] Kathy Rain

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
pikor
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2019, o 12:44

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: pikor » 28 maja 2020, o 09:39

Cześć wszystkim!

Bardzo chętnie zabiorę się za Whispers of a Machine jeżeli tylko znajdzie się jakiś magik (programista), który wyciągnie tekst z plików gry i w razie czego dostosuje czcionki oraz wrzuci przetłumaczony tekst do gry.
Wyciagnalem plik, który trzeba przetłumaczyć. Dla testu przetłumaczylem kilka linijek i wszystko działa
Widzę, że już się tym zająłeś pikor?

Najpóźniej w przyszłym tygodniu dam znać czy uda mi się to przetłumaczyć, bo czekam na odpowiedź od dwóch deweloperów w sprawie lokalizacji dla nich. Może uda mi się również zgarnąć plik tekstowy do Shardlight od Wadjet Eye Games, bo jestem po rozmowie z twórcą, ale on powiedział, że wydawca musi mu na to pozwolić. On nie ma nic przeciwko więc czekam :).

Pozdrawiam wszystkich,
Maciek

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Łap plik ;) Chętnie pomogę ze "wstrzyknięciem" tego do gry ;) Najlepiej używać notepada++ z uwzględnieniem kodowania ANSII.

Przy terminalu konsoli (konsola w grze) trzeba będzie użyć komend bez polskich znaków, wpisywanie w grze ich nie przyjmuje ;) Fonty mam już przygotowane, makro do szybkiej zmiany ogonków na znaki adekwatne do tych podstawionych w fontach też. Zostaje tylko tłumaczenie :)

Wyciągnięcie tekstów do gier Wadjet Eye Games też nie będzie jakimś problemem, no ale wszystko po kolei. Jak zobaczę, któreś z tłumaczeń przynajmniej w fazie testów to chętnie pomogę z resztą ;D

BattleAxe
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2020, o 21:39
Kontakt:

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: BattleAxe » 28 maja 2020, o 10:00

Super @pikor, bardzo Ci dziękuje. W takim razie mam już cały skład do tłumaczenia gry i można ruszać jak tylko będzie czas. Dzisiaj zaczynam bardzo duży projekt/lokalizacje z terminem na za 2 tygodnie, więc jak tylko skończę to zabieram się za Whispers of a Machine. Dam znać jak wszystko się zacznie (utworzę nowy temat na forum) i oczywiście uwzględnię wszystkich w "kreditsach" lokalizacji ;).

Bardzo jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc i do zobaczenia za 2 tygodnie.

Pozdrawiam,
Maciek

Vicek
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:28
Kontakt:

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: Vicek » 20 cze 2020, o 10:35

Jak Wam się uda z tym wszystkim to po prostu nie mam pytań. Kocham te gry. Szkoda, że z obiegu wypadło Emerald City bo nie zdążyłem kupić, a też wydawała się klimatyczna...
O ile wiem, w wielu krajach wciąż można kupić Emerald City Confidential. Spróbuj zapytać na jednej z grup przygodówkowych na Facebooku, czy nie znalazłby się ktoś, kto mógłby przesłać Ci grę w formie prezentu na Steam, oczywiście w zamian za inną grę w porównywalnej cenie.


A jeśli chodzi o tłumaczenie Whispers of a Machine - trzymam kciuki! To jeden z tytułów, w które bardzo chętnie zagrałbym po polsku.

jojtek12
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:20

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: jojtek12 » 4 lis 2020, o 18:36

Super @pikor, bardzo Ci dziękuje. W takim razie mam już cały skład do tłumaczenia gry i można ruszać jak tylko będzie czas. Dzisiaj zaczynam bardzo duży projekt/lokalizacje z terminem na za 2 tygodnie, więc jak tylko skończę to zabieram się za Whispers of a Machine. Dam znać jak wszystko się zacznie (utworzę nowy temat na forum) i oczywiście uwzględnię wszystkich w "kreditsach" lokalizacji ;).

Bardzo jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc i do zobaczenia za 2 tygodnie.

Pozdrawiam,
Maciek
A tu kilka miesięcy minęło i cisza w temacie :(

BattleAxe
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2020, o 21:39
Kontakt:

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: BattleAxe » 30 gru 2020, o 09:17

A tu kilka miesięcy minęło i cisza w temacie :(
Cześć wszystkim!

Niestety projekt musiał zostać zawieszony na czas nieokreślony. Pliki z gry zostały wyciągnięte dzięki Pikor-owi, więc tekst jest gotowy do tłumaczenia, ale niestety jak zwykle na drodze staje permanentny brak czasu. Myślałem, że uda mi się zacząć to tłumaczenie, ale po drodze "wskoczyło" mi kilka projektów (również płatnych), więc siłą rzeczy musiałem wybierać co jest na dany moment ważniejsze. Jeżeli kiedykolwiek tłumaczenie zostanie kontynuowane (przetłumaczyłem wstępnie ok. 3 tys. słów), to stworzę osobny temat na forum i będzie można tam śledzić postęp prac.

Pozdrawiam wszystkich
Maciek

Harnas-
Posty: 12
Rejestracja: 6 sie 2022, o 11:45

Re: [PC] Kathy Rain

Postautor: Harnas- » 10 wrz 2023, o 13:16

Witam
I jak z tym spolszczeniem Whispers of a Machine coś drgnęło ? A co z tym Shardlight coś wiadomo , fajnie by było zagrać w polskiej wersji językowej :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości