[PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Norek » 31 lip 2009, o 19:38

Tp jest bardzo dobry pomysł, żeby przetłumaczyć też takie nazwy na język polski.
Gra kierowana przede wszystkim do dzieci powinna mieć spolszczone nawet nazwy własne, oczywiście w granicach rozsądku. Za przykład niech służą filmy Disney'a, gdzie wszystko jest właściwie "przełożone" na polski (od tej reguy niestety odstępstwem są japońskie wersje, gdzie jest mnóstwo katakańskiego, ale nas to na szczęście nie dotyczy:)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Robinxon
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2009, o 12:34

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Robinxon » 31 lip 2009, o 20:07

Gemcutter można by przetłumaczyć po prostu jako górnik. Ale co z Moneybags?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Manuel Czaszka » 31 lip 2009, o 20:14

Myślę, że można z nim iść w kierunku "Sknerus", "Pieniądzolub", "Krezus", "Pieniądzowór"
coś w tym rodzaju^^
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Norek » 31 lip 2009, o 20:28

Jeśli pojawią się w przyszłości (lub masz teraz) jakieś nieprzetłumaczone kwestie, albo wyrazy/określenia, to koniecznie napisz, najlepiej w kontekście. Rozważymy wspólnie jakieś rozwiązania:)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Robinxon
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2009, o 12:34

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Robinxon » 31 lip 2009, o 20:57

Zmieniłem nazwy postaci (co jest widoczne na nowych screenach) i dodałem jeden nowy screen. Więcej w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Machiner
Zasmarkaniec
Zasmarkaniec
Posty: 137
Rejestracja: 26 lip 2009, o 13:19

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Machiner » 31 lip 2009, o 21:25

Fajnie się prezentuje ten Spyro. Jakoś nigdy nie miałem okazji zagrać w żadną część, może teraz się skuszę.

PS. Na drugim screenie mała literówka: koleś mówi "wynaszaca".

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Berion » 31 lip 2009, o 23:01

Spyro to legenda platformerów na PSXa, zaraz obok Crasha Bandicoota. Nie można w to nie zagrać.

//jestem za sknerusem, sknerą, dusigroszem etc. itd. Łączenie słów tak jak anglicy w polskim kiepsko wychodzi IMO.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Machiner
Zasmarkaniec
Zasmarkaniec
Posty: 137
Rejestracja: 26 lip 2009, o 13:19

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Machiner » 31 lip 2009, o 23:08

Spyro to legenda platformerów na PSXa, zaraz obok Crasha Bandicoota. Nie można w to nie zagrać.
No taaak, ale Crash to bardziej uniwersalna postać, więc każdy może zagrać tym rudym luzakiem. Spyro z kolei (przynajmniej na pierwszy rzut oka) wydaje się nastawiony raczej na młodszy target :).

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Berion » 31 lip 2009, o 23:49

Nie da się ukryć, ale i tak mało kto zajrzy do tej serii po profanacji na next genach (tfu, old genach już ;p). Tyczy się to obu serii niestety (choć A Hero's Tail był jeszcze znośny). Szkoda, że Insomaniac i Naughty Dog sprzedało prawa do tych gier. Ja nie chce Ratchetów ani Unchartedów - ja chce starego drania Crasha, wpierniczającego Mekintosze, chce zadziornego Spyro, który goni owce... no, nie doczekam się już. ;]

Ale offtop. :P
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSX] Spyro 2: Ripto's Rage

Postautor: Manuel Czaszka » 31 lip 2009, o 23:54

Offtopu ciąg dalszy.
Przygody Crasha i Spyro na kieszonsolkach są niestety równie mierne co na PS2.
Gierki na NDSa właśnie z tymi bohaterami są po prostu w pełni skopane i udziwnione. Jakieś żenujące dialogi (niby to humorystyczne), nędzne etapy 3D i nowe koncepcje bohaterów (np Crash jako niby to gangsta-luzak). Wolałbym maksymalnie odtwórcze kalki starego Crasha i Spyro - były świetne.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości