Palia MMO - pierwsze tłumaczenia

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Khalida39
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2023, o 08:39

Palia MMO - pierwsze tłumaczenia

Postautor: Khalida39 » 16 wrz 2023, o 08:44

Witam 😃
Szukam osoby która chciałaby wprowadzić mnie w świat tłumaczeń. Chciałabym hobbystycznie dla rodziny przetłumaczyć grę Palia MMO.
Jednakże nie miałam z tym nigdy do czynienia .
Mam doświadczenie w grafice i trochę programuje w javie.
Jednak tłumaczenia to cos nowego
Czy ktoś chciałby mi wytłumaczyć od czego zacząć. Jakie programy są wymagane itp?
Może jakiś meet na discorda.

goliat
Posty: 124
Rejestracja: 6 cze 2021, o 08:44

Re: Palia MMO - pierwsze tłumaczenia

Postautor: goliat » 16 wrz 2023, o 17:48

Co do gier usług typu MMO radziłbym nie brać za to. Otóż plik z tekstem może się po każdej aktualizacji znajdować w innym miejscu. Jeśli już chciałbyś tłumaczyć ten projekt to warto popytać twórców, czy byliby zainteresowani fanowskim tłumaczeniem, wtedy by ci przesłali plik z tekstem do przełożenia.

Co do tłumaczeń gier ogólnie to warto przyjrzeć się programom Omega T oraz Notepad+ (absolutnie nie używaj do tłumaczeń zwykłego notatnika!).

Jeśli chodzi o lokalizację pliku z tekstem to czasem jest on w katalogu danej gry, czasem w jakimś pliku, przez co trzeba używać programów do ich wyciągania, jak quickbms (musiałem tak zrobić z Child of Light, aby dostać się do tekstu). Warto zajrzeć na kanał discord graj po polsku w dziale spolszczenia oraz forum xentax.

Aha i jest kwestia fontów z gier, warto sprawdzić, czy gra obsługuję polskie znaki. Jeśli nie to konieczna jest ich edycja.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości