[PC] Hitman 3

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Antrix
Posty: 36
Rejestracja: 12 gru 2020, o 20:31

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Antrix » 29 sie 2023, o 13:34

mam hitmana 3 ale z aplikacji xbox i po pobraniu są inne pliki niż w instrukcji czy jest ktoś chętny mi pomóc?
Filmik przedstawiający instalacje spolszczania wersji na Xbox Game PC
https://www.youtube.com/watch?v=KgKx89sihqo&t=0s

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 1 paź 2023, o 15:11

Po długiej nieobecności czuję się zobowiązany wyjaśnić Wam co dzieje się ze spolszczeniem.

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy próbowałem rozwiązać problem związany z zawartością dodaną w trybie Freelancer. W skrócie - wraz z trybem Freelancer wprowadzony został nowy format plików przechowujących teksty gry, który nie jest wspierany przez narzędzia moderskie, przy których użyciu pliki te wydobywałem. Niestety brak wolnego czasu nie pozwala mi na zgłębienie tematu i pokonanie trudności technicznych.

Jeżeli znalazłby się śmiałek, który chciałby pomóc mi w pokonaniu trudności technicznych proszę o kontakt (przez forum GPP lub maila kontakt.spolszczenie.h3@gmail.com). W ostatnich miesiącach zaobserwowałem nowe narzędzia, zatem rozwiązanie problemu może być tak proste jak sprytne skorzystanie z paru programów CLI czy skryptów społeczności, więc zachęcam do spróbowania. Oczywiście podzielę się szczegółami i postaram się jak najbardziej pomóc.

Pozdrawiam,
Triad

goliat
Posty: 124
Rejestracja: 6 cze 2021, o 08:44

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: goliat » 1 paź 2023, o 17:33

Może spytaj kogoś ze strony sinnerclown, jest to podobna strona, jak graj po polsku, tylko, że z tureckimi tłumaczeniami. Widzę, że do Hitmana 3 wydali swoje tłumaczenie w wersji 1.60. Najlepiej zaglądnij i zagadaj po angielsku na ich kanał discord, jakiś czas temu osoba z tej grupy o coś mnie pytała.

winnty
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2023, o 17:55

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: winnty » 26 paź 2023, o 17:58

Hej, chciałem tylko powiedzieć, że dziś wyszła aktualizacja do wersji 3.170 dla Hitmana. Jeśli nie jest możliwe dalsze tworzenie faktycznego spolszczenia, prosiłbym tylko o zaktualizowanie instalatora, żeby był kompatybilny z nową wersją gry.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 1 lis 2023, o 20:31

Jest i wersja 3.170.1

Co do tłumaczenia znalazłem:
https://tonytools.win/tools/hmlanguagetools

Być może tym oprogramowaniem idzie wyciągnąć teksty z najnowszej aktualizacji. Próbuje coś grzebać za pomocą RPKG.
Pobrałem też tureckie spolszczenie do najnowszej wersji o czym pisał użytkownik wyżej.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 2 lis 2023, o 21:30

Po mojej edycji spolszczenie straciło dużo na wadze...
Proszę o przetestowanie moich plików:
i zgłaszanie ewentualnych błędów.

Lista zmian:
# Dodano teksty w wersji angielskiej które nie wyświetlały się poprawnie w grze.

Czas spróbować dorwać się do plików od dodatku Freelancer.

Spolszczenie pod najnowszą wersję 3.170.1 (Update 3)
https://www.mediafire.com/file/0cp9pwy9 ... 9.zip/file

Poszukuje śmiałka który podejmie się tłumaczenia. Mi idzie z tym kiepsko. Na razie mowa o wyzwaniach i poziomach mistrzostwa.

Można
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2022, o 01:11

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Można » 7 lis 2023, o 08:00

Drogi Triad, gorąco zachęcam do wydania tego co obecnie posiadasz, niezależnie od stopnia ukończenia tłumaczenia.

Pomyśl tylko, co jest lepsze dla użytkowników:

Granie z Twoim modem, i posiadanie gdzieniegdzie dziur (np. (weapons_smg_ica {przykład wymyślony}) w grze domyślnej, oraz totalny brak przetłumaczenia czegokolwiek w trybie gry Freelancer.
czy
Granie z Twoim modem, bez żadnych dziur w grze "domyślnej", oraz posiadanie chociaż cześciowe tłumaczenie (np same nazwy i opisy wyzwań, cokolwiek) w trygie gry Freelancer.

Moim zdaniem odpowiedź jest tylko jedna, zwłaszcza gdy zobaczysz że w ostatnim czasie, użytkownik ArtekXDPL, samemu w stara się coś grzebać, tym bardziej Twoje Celowe opóźnianie, tego co obecnie masz zrobione, nie ma żadnego sensu.
Co więcej myśle że po wydaniu tego co masz, użytkownik wspomniany wyżej mógłby się skupić na tym czego Faktycznie brakuje, zamiast robić to co najpewniej samemu już w jakimś stopniu zrobiłeś/przetłumaczyłeś.

Jako ciekawostkę dodam fakt że od czasu premiery nowego trybu gry, Freelancer, cały czas mówiłem sobie że poczekam na tłumaczenie, ponieważ chcę Wszystko tam rozumieć, zamiast błądzić po omacku (mój słaby ang), i nie uwierzycie, NADAL CZEKAM, nawet nie zaczełem samouczka.

Jestem OGROMNIE ciekawy czy jest jeszcze ktoś kto tak jak ja, naiwnie czeka i czeka i czeka, na to spolszczenie trybu gry Freelancer.

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 7 lis 2023, o 11:33

Bardzo dziękuję wszystkim za ponowne (i ciągłe) zainteresowanie tematem spolszczenia. Za namowami użytkowników i testerów w końcu wypuściłem wersję beta spolszczenia, która zawiera tłumaczenie trybu Freelancer. Wersja ta jest kompatybilna z najnowszą wersją gry (aktualnie 3.170.1). Więcej informacji, oraz link do pobrania znajdziecie tutaj. Proszę również o przeczytanie instrukcji, w której wyjaśniam, co dokładnie zawiera ta wersja spolszczenia, czego nie zawiera, oraz jak możecie pomóc w jej dokończeniu.

Jeżeli wśród osób, które nadal są zainteresowane spolszczeniem znajduje się ktoś, kto chciałby zaoferować wsparcie techniczne, proszę o kontakt przez prywatną wiadomość na forum Graj Po Polsku, lub przez adres mailowy.

Jeszcze raz przepraszam wszystkich, których zawiodłem moją zwłoką i wstrzymaniem prac nad spolszczeniem. Od dzisiaj prace zostają wznowione, jednak obawiam się, że bez wsparcia społeczności nie uda nam się ostatecznie "ukończyć" tego projektu.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 7 lis 2023, o 19:13

Zauważyłem że nieuchwytne cele też można delikatnie przetłumaczyć. Czasami brakuje im polskiej nazwy. Więcej czasu na drobne poprawki spolszczenia będę miał w sobotę.

Nieuchwytny cel - The Drop - Można przetłumaczyć filmik oraz opis postaci.

Update 3
https://www.mediafire.com/file/3b8kjm4y ... 9.zip/file

Można
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2022, o 01:11

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Można » 8 lis 2023, o 08:00

Szybka odpowiedź, dzięki wielkie, a raczej ogromne, za udostępnienie nowej wersji beta spolszczenia, w tryb gry Freelancer zagram gdy będę miał więcej czasu.

Jak narazie sprawdziłem dobrze zname mi błedy w podstawowej grze, i zauważyłem że naprawiłeś najdrobniejsze trzy z mich:
Zakładki w menu nieuchwytnych celów oraz same nazwy nieuchwytnych celów, jak i ich własne wyzwania.
Przetłumaczyłeś treść wyzwań odpowiedzialnych za odblokowanie stroju w klimacie Hitman Kryptonim 47, ale co ciekawe samej nagrody w tych wyzwaniach (czyli tego stroju) nie przetłumaczyłeś.
I ostatni drobiazg, pistolet maszynowy smg, w misji kończącej fabułe, ma teraz prawidłową nazwę.

Jednak pozostaje jeszczę nie przetłumaczona zawartość, między innymi:
Nowe stroje, Obiekt 47, Ten z przerywnika filmowego Dubaju, Fioletowy strój z Twitch, wszystkie te nie mają swojej nazwy ani opisu, dwa pierwsze mają też braki w odpowiadającym ich wyzwaniach.
Na mapie Mendoza, dwie startowe lokacje które zaczynasz w stroju domyślnym, zamiast nazwy stroju nadal mają TAKI_TEKST.
Szóstka z Sarajewa, ma nie przetłumaczone filmiki oraz rozmówki w samej misji.
Wyzywanie w pierwszej misji snajperskiej, które odblokowywuje strój wyzwania snajpiera, również ma dziury/brak tłumaczenia.
I ostatnie najdziwniejsze, również w pierwszej misji snajperskiej, podczas sceny zaczynającej nie ma napisów ani Polskich ani Angielskich, i co najciekawsze, nie ma również Głosu Diana. Bardzo dziwne.

Poza tym znalazłem jeszcze coś ale narazie mniejsza oto.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości