[PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: ffgriever » 31 sie 2009, o 10:34

Dzień i noc na pierwszej planszy jest?
To zależy, o czym mówisz. O tej czerwonawej z zaćmieniem? Ta nie ma dnia i nocy. To plansza okolicznościowa z okazji wydania. Jeśli mówisz o planszy z Ryoshimą, to tam powinien być dzień i noc.
A zegar i data mają być ustawione na 24h, czas lokalny warszawa? :P
Tak, to poprawne ustawienia.
Ustawiłem i nadal jest noc:| na pierwszej planszy.
Z zastrzeżeniami jak powyżej. Jeśli to ta czerwona, to nie przejmuj się. Jeśli inna... To najprawdopodobniej bateria ci nie trzyma i resetuje się na 1 stycznia 2001 godzina 00:00:00.

PS. Jaki masz w ogóle model konsoli?

menderek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, o 19:22

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: menderek » 31 sie 2009, o 10:46

Resetować, się nie resetuje. konsola slim v70004, chodziło mi o pierwszą planszę, czerwoną :D, wszystko jest ok, dzięki. :)

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Berion » 31 sie 2009, o 11:06

To jest właśnie plansza okolicznościowa: pojawi się tylko w dniu wydania patcha, czyli 30 sierpnia jak i dziań przed i po, czyli 29 i 31. Jutro będziesz miał normalną z podziałem na dzień i noc (nazwa kodowa: lato-dzień/noc - bo miały być cztery pory roku). :)
~ Primum non nocere ~

Niltinco
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2009, o 15:39

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Niltinco » 31 sie 2009, o 18:14

Ok. mam problem z nałożeniem łatki spolszczającej. Zrobiłam obraz płyty w nero (rozszerzenie iso bo zauważyłam, że inne nie działają), a mimo to przy próbie nałożenia łatki wyskakuje mi „niepoprawny obraz”. Jak lub w czym (jakim programem) mam zrobić obraz tak by wszystko działało? Jakieś zabezpieczenia oryginalnej płyty mogą blokować zrobienie poprawnego obrazu?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Manuel Czaszka » 31 sie 2009, o 18:18

Hejo^^ Może spróbuj np WinIso do jakiegoś bardziej "standardowego" formatu (ISO, IMG).
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Niltinco
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2009, o 15:39

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Niltinco » 31 sie 2009, o 18:28

Wiesz, ten obraz mam zrobiony w iso, ale i tak nie chce zakopsać. Mogę sprawdzić czy tym programem coś wskóram, albo sięgnę po Alcohol ;).

Edit:

Problem rozwiązany. Alcohol poradził sobie z zabezpieczeniem i zrobił obraz jak należy. Teraz tylko pozostaje mi nagrać płytę i przetestować grę ^^ (ah nie ma to jak przejść grę po raz 5 lub 6 :P).

Awatar użytkownika
Endex
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2009, o 13:08

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Endex » 31 sie 2009, o 21:12

Ja na Alcoholu 120% zrobiłem obraz MDS/MDF i na MDF bez kłopotu nałożyłem łątkę. Jesteś pewna że masz wersję PAL??

Co do samego spolszczenia, wiedziałem, że będzie bardzo dobre, ale to co zobaczyłem to jest jeszcze lepsze. Nie mogę wyjść z podziwu. Jak wyczytałem 11 miesięcy tłumaczenie się tworzyło, testowało, bawiło w programowanie itd. ale efekt nieziemski. Jak na razie pograłem 2 godzinki i mogę napisać tylko "coś pięknego" sama gra jak i spolszczenie są siebie warte. Najlepsze spolszczenie jakie w życiu widziałem jak na razie (zaraz po Dragon Ball Advance Adventure :)) Gratulacje dla ekipy robiącej tą łątkę i życzę kolejnych tak udanych spolszczeń.

Pozdrawiam.
Kiedyś znów coś przetłumaczę.

gnysek
Posty: 31
Rejestracja: 16 cze 2009, o 16:40
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: gnysek » 31 sie 2009, o 22:24

No chłopaki, postaraliście się, lepiej niż nasz rząd z Katarem, jeśli chodzi o terminy (jak podaliście konkretny, to od razu dotrzymaliście). Zaraz odpalę, ale jak widzę nikt nie narzeka, więc ja też pewnie nie będę musiał i od razu wam podziękuję za włożony w spolszczenie czas :)

Btw. w przyszłym roku na DualScreena wyjdzie OKAMIDEN - kontynuacja/remake Okami. W sumie dotykowy ekran idealnie nadaje się do zabawy z pędzlem, więc pewnie kolejna gra skazana na sukces :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Berion » 1 wrz 2009, o 10:24

Dziękujemy.

---

Szczerze wątpię z tym sukcesem... po pierwsze: clover nie istnieje, po drugie DS... konsola uboga i niewygodna w obsłudze (ten stylus to porażka, tak samo mi przeszkadza jak kiepskie triggery w psp). Okami skończyło się na PS2, tudzież Wii. ;] No... ale zobaczymy, może nie będzie tak źle jak zakładam.
~ Primum non nocere ~

Niltinco
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2009, o 15:39

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Niltinco » 1 wrz 2009, o 10:37

Ja na Alcoholu 120% zrobiłem obraz MDS/MDF i na MDF bez kłopotu nałożyłem łątkę. Jesteś pewna że masz wersję PAL??
Jasne, że mam PAL bo mam oryginalną grę. Zrobiłam obraz Alcoholem (wersją 52%) i z łatką nie było problemu. Oryginały mają pewne zabezpieczenia przed kopiowaniem z którymi Nero sobie nie radzi dlatego mimo poprawnego rozszerzenia łatka nie chciała zadziałać.

Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem tego tłumaczenia (ok. nie mogę być obiektywna, ale jako fanka jestem bardzo mile zaskoczona :)). Ehh a planowałam, że chociaż we wrześniu się pouczę a tu znowu zassie mnie przed konsolą :P.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości