[PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Berion » 1 wrz 2009, o 11:26

Waćpanna bzdurzy. Gry na PS2 na poziomie nośnika, że tak się wyrażę, nie są niczym zabezpieczone. Po prostu nie umiesz się posługiwać programem do nagrywania. ;]

Polecam tez porzucić nero, alkohole itp. na rzecz Img Burna.
~ Primum non nocere ~

lcud
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2009, o 08:58

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: lcud » 1 wrz 2009, o 14:38

@Niltinco bo chyba nie wspomniałaś, konsolę masz przerobioną??

Jak tak to jak @Berion napisał zrób obraz programem IMG Burn ze trzy kliknięcia myszą i wypal też tym programikiem kolejne ze trzy kliki :) (prędkość nagrywania 4-8x)

A bym zapomniał, podziękowania za wspaniałe spolszczenie, cieszę się nim już 2h, mam nadzieje skończyć grę do niedzieli, bo od poniedziałku do roboty hen daleko i rzadko już będę domek z moją PS2 odwiedzał :-/

Awatar użytkownika
Endex
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2009, o 13:08

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Endex » 1 wrz 2009, o 15:02

Niltinco w tym jest taki bajer, że ja też z oryginała obraz robiłem :) Kolega wyżej zadał dobre pytanie, masz przerobiona konsole/Swap Magic?? Jak nie masz to gra nie ruszy niestety. No chyba, że masz jakieś inne wynalazki??

Pytanie do Beriona -> ponoć najlepiej wypalać gry na PS2 najwolniej jak się da, to mam takie pytanie, czy z moim PS2 jest coś nie tak, bo mam taki problemik, jak nagram grę na prędkości 2, to gra się włącza i działa strasznie wolno (ogólnie włączenie gry i przeskakiwanie scenek, ładowanie menu, dialogów itp.), 4 to samo, ale szybciej dopiero na prędkości 6x gra działa mi dobrze. Mam takie coś z 2 grami jakie mam na kopiach zapasowych. Mercenaries i Okami. Muszę nagrywać szybciej niż to piszą na każdej stronce o PS2. Wypalarka w komputerze jest z Sony, a mój PS2 jest w wersji 77004.

Pozdrawiam.
Kiedyś znów coś przetłumaczę.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: ffgriever » 1 wrz 2009, o 16:33

Ja wiem, że prawdziwi z was dżentelmeni i wręcz bijecie się o to, kto ma pomóc kobiecie... Ale czy tylko ja zauważyłem, że ona już poradziła sobie z problemem? Grała, podobało się (w pewnym stopniu uczestniczyła w powstawaniu spolszczenia, więc głupio, gdyby się nie spodobało ;) ), wszystko w porządku.

PS. Ach, wiem, kobieta poradziła sobie z technicznym zagadnieniem bez waszej pomocy i to was boli ;). Teraz zwyczajnie musicie błysnąć wiedzą, żeby wam się lepiej zrobiło.

PPS. (to dowcip, nie poobrażajcie się tylko)

Niltinco
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2009, o 15:39

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Niltinco » 1 wrz 2009, o 17:00

No właśnie chyba tylko ffgriever zauważył (a może tylko on potrafi czytać ze zrozumieniem?), że już w drugim poście napisałam, że sobie poradziłam z problemem :P.

Umiem posługiwać się programami do nagrywania, ale oryginały na PS2 muszą mieć coś (nazywanego przeze mnie roboczo „zabezpieczeniem”) z czym Nero sobie nie radzi bo takich jajek nie ma w przypadku kopiowania piratów tym programem, a w przepadku robienia obrazów z oryginałów zawsze obraz zrobi, ale na emu czy konsoli nie pójdzie (i tak, mam Swap Magic i umiem odpalać gry na konsole gdyby jeszcze ktoś miał co do tego wątpliwości). Obraz zrobiłam Alcoholem i wszystko zadziałało (łał, umiem obsługiwać nie tylko Nero :P).

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Berion » 1 wrz 2009, o 17:48

Ghem, stwierdziłem jedynie 'oczywistą oczywistość'. Także nie, nośniki na PS2 nie są niczym zabezpieczone. Dawno temu wiele razy robiłem kopie swoich gier (tak, oryginalnych też) NeroBR i nie było problemów. Widać jest jakiś czynnik (opcja), którego nie bierzesz pod uwagę.

Jestem też już dużym chłopcem i czytać jako tako potrafię. ;D Doradziłem, więc Image Burn. Taki już jestem, że lubię świat naprawiać i doradzać lepsze. ;]]

@Endex
Bo to prawda, która już się dezaktualizowała. Porób testy na okoliczność PIE/PIF i sam zobaczysz co jest dla Ciebie najlepsze.
~ Primum non nocere ~

Niltinco
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2009, o 15:39

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Niltinco » 1 wrz 2009, o 18:17

Ja na technicznych sprawach kompletnie się nie znam więc nazywam rzeczy tak jak je widzę (dla własnych potrzeb), a nie tym czym naprawdę są (tak więc użyłam nazwy roboczej ;). Nie wiem co w Nero mogłam pominąć (przejrzałam wszelkie opcje, ale fakt że czasem mam pomroczność jasną, więc kto wie :P) jednak coś musiało być na rzeczy (tak, już wiem by nie nazywać tego „zabezpieczeniem” ^^) bo w Alcoholu zalecanym było ustawienie profilu kopiowanej płyty (do wyboru: PSX, PS2 i masa innych) by wszystko było cacy i dane skopiowały się prawidłowo. Obraz wypaliłam Nero (ehhh przyzwyczajenia :P) i wszystko śmiga.
Strasznie podoba mi się ten bajer z ekranem zmieniającym się zależnie od pory dnia i roku ^^. Mała rzecz, a cieszy ^^.
Rozumiem, że masz misję, ale ja uparta jestem i skoro już mam 2 (hmmm gdzieś 3. był) zainstalowane programy do nagrywania płyt to nie będę sobie kolejnego na dysk pakować ;).

Awatar użytkownika
Endex
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2009, o 13:08

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Endex » 1 wrz 2009, o 19:37

Niltinco jeśli uraziłem to przepraszam, jakoś nie doczytałem tego :) Żeby nie było nie uważam, że jako dziewczyna nie dałabyś sobie rady :) Ja tam każdemu próbuję pomóc jak ktoś ma kłopot.

Berion -> po testuję, będę musiał ale jeszcze raz zrobić kopie Mercenaries, bo już te wolne płyty wywaliłem.
Jeśli nie przeszkadzam, to chciałbym zadać jedno pytanie odnośnie Swapa. Mam ten wynalazek od niedawna. Zaślepki są do kitu więc je sobie przerobiłem. Tą największą zamontowałem od środka, tą na hamulcu wywaliłem, bo hamulec usunąłem, a tą przy powerze dałem tak jak ma być. Teraz jest taki bajer, że jak gram do około 30 minut do .......godzin, to jak chcę włączyć na nowo Swapa, to Swap DVD mi nie działa tylko CD. Swap DVD zaczyna działać dopiero po około 30 minutach od wyłączenia konsoli (muszę nawet z prądu, bo jak mam podłączoną to nie chce działać Swap dalej) Wiesz, może czym to jest spowodowane?? Mam może jakieś uszkodzenie lasera czy coś?? Konsola ma około 3 miesięcy, stara czarnula mi już poszła (miałem Fata, teraz Slim, wiem, że era X360 i PS3, ale lubię gry z PS2 więc kupiłem tą konsole jeszcze raz). Poprostu jak konsola ciepła to Swap DVD nie działa a jak jest już zimna to działa. Jest jakaś możliwość uruchamiania Swapa z memorki, bo raz czytałem, że sie da, a gdzieś indziej, że to niewykonalne. Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Kiedyś znów coś przetłumaczę.

krejd
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2009, o 22:02

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: krejd » 1 wrz 2009, o 21:24

Pograłem chwilę - naprawdę dobra sprawa, choć kilka tekstów z początku przerobiłbym na nieco bardziej "patetyczne", żeby całość intra trzymała się tego samego, wysokiego tonu. Tak czy inaczej, mimo tej drobnej niedoróbki, coś mi się wydaje, że to będzie najlepsza polonizacje na konsole ever :). Cracktro przepiękne. To jedno, ze słońcem, może nie aż tak bardzo, ale reszta wymiata :).

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Postautor: Berion » 1 wrz 2009, o 22:03

Dzień jest nieco słabszy to fakt, ale to głownie dlatego że hmm jakby to powiedzieć, ma większy plan. W nocy jest mocno zawężony i to może kontrastować. W planach były takie promyki od słońca jak w grze, ale coś nie wychodziło nam, więc zrezygnowaliśmy.

Ciekaw jestem czy ktoś zdobył te 100% trofików i kiedy. :)


@endex
To temat o Okami. ;] Po za tym wywal te zaślepki i wgraj FMCB i ESR.
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości