Tablica.

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
absflg
Posty: 24
Rejestracja: 8 lis 2009, o 18:27

Tablica.

Postautor: absflg » 14 lis 2009, o 21:30

Witam. Wziąłem się zgodnie ze wszystkimi wskazówkami za rozkodowywanie gry. Wiele tekstów jest już widocznych i "czystych", ale wiele ma wyświetlane znaki. Na początku myślałem, że to jakiś odnośnik (np. jak ma się poruszać postać, tępo wyświetlania, albo coś), ale brakuje liter w tekście. Szukałem więc tych wartości w grze i pomyślałem, że to może elementy jakiś tablic słownikowych, ale te feralne ciągi wartości nie występują tylko w jednym miejscu...

Obrazek

To co widać na obrazku (nad czerwonym tekstem) to jeden z takich części dialogów (wiem że to dialogi, bo zgadzają się wyrywkowo z tymi widocznymi w grze). Może ktoś się z podobną sytuacją spotkał i byłby w stanie mi pomóc.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Tablica.

Postautor: mziab » 14 lis 2009, o 21:51

Po nazwie pliku (ledwie czytelnej) widzę, że to Final Fantasy Tactics Advance. Dłubałem w tym kiedyś dawno i zmartwię cię. Tekst jest kompresowany i nie jest to kompresja słownikowa, raczej jakiś specjalny wariant LZ.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

absflg
Posty: 24
Rejestracja: 8 lis 2009, o 18:27

Re: Tablica.

Postautor: absflg » 14 lis 2009, o 21:54

Czyli nie da się, czy jak? :/

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Tablica.

Postautor: mziab » 14 lis 2009, o 21:56

Da się, jeśli się napisze dekompresor i kompresor. Wymagałoby to znajomości assemblera (ARM i THUMB) i zabawy debuggerem. Jeśli nie posiadasz takowej, ciężka sprawa.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

absflg
Posty: 24
Rejestracja: 8 lis 2009, o 18:27

Re: Tablica.

Postautor: absflg » 14 lis 2009, o 21:58

Więc to by było na tyle. :P Do zamknięcia...

No chyba, że ktoś by to zrobił za mnie w co wątpie.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości