problem z plikami .tpl i .fbn

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: Haker5 » 29 kwie 2010, o 21:07

Czym rozpakowałeś ten plik .bin bo ja bym to sprawdził bo wiem już jak to rozpakowywać i pakować je znowu.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: maximo » 29 kwie 2010, o 23:42

W jaki sposób umiesz to pakować? Tylko musisz wiedzieć o tym, skoro te pliki tpl udało ci się spakować, musisz również je wypakować tym samym konwerterem którym to wypakowywałeś. W przeciwnym razie gra się zawiesi i w ogóle nie startnie. Spakować można je spokojnie programem U8Mii ale to nie tędy droga. Wydaje mi się, że ten edytor tcsmake oraz texconvert.exe potrafią to poskładać. Pliku title bin. nie, nierozpracowałem tego.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: Haker5 » 30 kwie 2010, o 01:29

Ja to już rozgryzłem tylko tego programu nie mam texconvert.exe bo pliki tcs można w notatniku tworzyć.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: maximo » 30 kwie 2010, o 11:11

Ja to już rozgryzłem tylko tego programu nie mam texconvert.exe bo pliki tcs można w notatniku tworzyć.
Program texconvert.exe oraz tplx do rozpakowania masz tutaj- http://www.speedyshare.com/files/221994 ... v_tplx.rar Najpierw trzeba zrobić tcs plik, u mnie zajęło coś 1kb. ale to tylko tekst. Program texconvert.exe znajdzie ten plik tga i z tego trzeba zrobić tpl. oczywiście o tej samej (pojemności).
A tutaj twoja czcionka do Paper Mario którą już rozpracowałem - http://img571.imageshack.us/i/fontsy.png/ Po dorobieniu znaków diakrytycznych trzeba zamienić to na format bfn, w środku jest plik dds który spokojnie wyedytujesz w adobe lub gimpie.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: Haker5 » 30 kwie 2010, o 13:13

Da się wszystko poskładać tylko pliki TGA nie wiem czym edytować bo jak chce dodać zmodyfikowany to mi wywal "no alpha leyer", a na grafice się nie znam kompletnie.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: Manuel Czaszka » 30 kwie 2010, o 16:48

Polecam do edycji Gimpa (freeware).

Co do komunikatu - odnosi się on do braku kanału alfa, czyli przezroczystości, stosowny kanał można dodać bez problemu w w/w programie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: Haker5 » 30 kwie 2010, o 16:59

Już sobie poradziłem teraz to wszystko testuje.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: maximo » 24 maja 2010, o 15:34

papermarioset_EU.bfn z dodanymi polskimi znakami:
Obrazek

Czcionki nie testowałem (brak gry i konsoli) - powinna działać, ale niczego nie gwarantuję.
Z ciekawości zapytam, w jaki sposób udało ci się spakować plik dds do formatu bfn? Nie znalazłem innych narzędzi do plików bfn (oprócz dumpera). W jaki sposób to spakowałeś?

Edit;
Ok. dzięki twig za szybką odpowiedż, musiałem coś przeoczyć z tymi czcionkami.

twig

Re: problem z plikami .tpl i .fbn

Postautor: twig » 24 maja 2010, o 16:10

Napisałem narzędzia. Tyle że to było ponad pół roku temu - w międzyczasie Haker zaginął a ja miałem kilkukrotne porządki na dysku. Stwierdziłem, że temat jest skończony i pozbyłem się niepotrzebnych plików.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość