[NDS] Alicja w Krainie Czarów

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Mimbla

[NDS] Alicja w Krainie Czarów

Postautor: Mimbla » 24 gru 2010, o 11:27

Witam,
Jeszcze nie dodałam projektu do Waszej bazy, bo nie wiem czy jest sens - nie wiadomo czy projekt w ogóle ruszy, ponieważ tłumaczyć to ja umiem, ale o wiele gorzej z całym programowaniem itd.
To moje pierwsze tłumaczenie i już na samym początku napotkałam problemy:
Litery zapisane są na 2 bajtach:
Obrazek

W poradniku RPGa znalazłam informacje, mówiącą o tym, żeby w takim przypadku tablicę zrobić w notatniku. Nie wiem tylko jak? Stworzyć plik tekstowy

Kod: Zaznacz cały

4100=A 4200=B 4300=C itd.
i wszystko później zapisać jako plik *.tbl ?

Drugie pytanie tyczy się fontów. RPG radzi użyć TileMolester jednak znalazłam w internecie NFTRedit - jak z Waszego doświadczenia spisuje się ten program? Można bez problemu wyciągnąć fonty np. DSlazy, edytować je NTFReditem i potem znowu spakować DSlazy, czy jednak lepiej będzie pomęczyć się z TileMolesterem?
Dodam jeszcze, że gra używa kilku różnych fontów.

Dzięki za wszelkie uwagi i pomoc.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS] Alicja w Krainie Czarów

Postautor: Norek » 24 gru 2010, o 11:35

Witam na forum :)

Niestety technicznie nie będę w stanie pomóc, ale jeśli własnoręcznie nie będziesz w stanie wszystkiego rozgryźć (chociaż mam nadzieję, że ktoś pomoże^^), to może któryś z naszych techników będzie mógł stworzyć narzędzia do tej gry.

Zachęcam przy okazji do przedstawienia się w odpowiednim dziale, mam nadzieję, że się tu spodoba i zostaniesz z nami na dłużej :)
Masz już jakieś doświadczenia w tłumaczeniach?

Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

twig

Re: [NDS] Alicja w Krainie Czarów

Postautor: twig » 24 gru 2010, o 13:16

Rozpakuj rom programem ndstool (możesz wykorzystać jedną z nakładek graficznych - dslazy lub dsbuff). Przeszukaj wypakowane pliki - jeżeli są wśród nich pliki czcionek w formacie nftr, to nawet się nie zastanawiaj nad TileMolesterem. Użyj NFTRedit - w wygodny sposób dodasz polskie znaczki i (jeżeli gra korzysta z tablicy szerokości znaków zapisanej w plikach nftr) ustawisz łatwo szerokości polskich znaczków.

Mimbla

Re: [NDS] Alicja w Krainie Czarów

Postautor: Mimbla » 24 gru 2010, o 13:41

@twig - dzięki, właśnie zauważyłam, że to jest najprostsze rozwiązanie i już mam kilka fontów za sobą
tylko niestety cały czas nie mam pojęcia co zrobić z zapisem na 2 bajtach... nie proszę nawet o pomoc w postaci napisaniu jakiegoś narzędzia (chociaż byłabym zachwycona ;) ) ale chociaż o dokładne wytłumaczenie jak w takich przypadkach tworzyć tablice i edytować tekst gry.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości