[PSX] Parasite Eve

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: Grahf Wiseman » 22 wrz 2008, o 13:46

Central Park, Carnegie Hall, Chinatiown< Soho musza pozsstac bez zmian - w koncu to nazwy wlasne miejsc i dzielnic NY. W sumie tylko ten hospital, warehouse i subway wchodza w gre.
I Muzeum ;]
Pisac mi sie nie chcialo juz XD(skladnia w stylu Yody)
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: mziab » 23 wrz 2008, o 16:59

Co z pointerami? Używacie czy nie?
Wiem z dobrego źródła, że gra sama wylicza sobie pointery na podstawie dwubajtowych znaczników na początku każdego stringa (tzn. szuka stringa zaczynającego się od żądanego znacznika). Krótko mówiąc, można przedłużać i skracać dialogi, nie martwiąc się, że gra się posypie. Szkoda, że wszystkie gry nie mają takiego patentu :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: Norek » 23 wrz 2008, o 17:10

Na kompie z którego korzystam nie mogę obczaić screenów a z chęcią rzuciłbym okiem na efekt Waszej pracy.
Co do książki - jest także film, ale ODRADZAM, a jeśli ktoś się na niego skusi (jest na przykład na YT cały, ja swoją wersję zdobyłem innymi kanałami;) to niech chociaż dojdzie do sceny ze ślimakiem i jak to go nie zniechęci, to krzyż na drogę.
Do Poznania zabieram PSOne brata mojej kobiety więc będę miał na czym sprawdzić PE.
Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: Grahf Wiseman » 23 wrz 2008, o 17:12

Krótko mówiąc, można przedłużać i skracać dialogi,
Szkoda, ze akurat w Pe nie ma takiej koniecznosci XD

Do Poznania zabieram PSOne brata mojej kobiety więc będę miał na czym sprawdzić PE.
Zapraszamy do "naszego" miasta XD
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: mziab » 23 wrz 2008, o 17:20

Szkoda, ze akurat w Pe nie ma takiej koniecznosci XD
Good for you :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: Grahf Wiseman » 23 wrz 2008, o 17:33

Good for you :)
"Good Anakin, Good", ale zal, ze taki patnt sie tu marnuje,
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

rev
Posty: 65
Rejestracja: 22 maja 2008, o 10:37

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: rev » 25 wrz 2008, o 09:27

---------deleted---------
.

wielebny
Posty: 26
Rejestracja: 12 sie 2008, o 21:33

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: wielebny » 25 wrz 2008, o 14:20

Paraite Eve to na pewno świetna gra, w sumie o niej nic nie wiem
jeśli byś chciał to zmienić możesz poczytać: http://www.rpg.bajtnet.pl/recenzja.php? ... tr=pe1.htm

rev
Posty: 65
Rejestracja: 22 maja 2008, o 10:37

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: rev » 25 wrz 2008, o 18:56

---------deleted---------
.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Parasite Eve

Postautor: Berion » 25 wrz 2008, o 22:29

@'Kochataki' ;]
Kiedy ja miałem na myśli oryginalne pliki i tylko te od: "new game", "ex game", "tutorial" i "continue". Tymczasem tam był tylko jeden. Wiem, mogę sobie zripować ze swojej płyty, ale... nie chce mi się. :)

Podeślijcie to zrobię Wam ładne te napisy.

@Rev
PE to jeden z najlepszych jRPG w moim prywatnym rankingu. Swojego czasu przyrównywano ją do fuzji RE2 z VS - nie słusznie trochę, ale niech Ci to posłuży za rekomendację. ;)
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości