Dark Forces - jak rozgryźć?

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: nouwak » 15 cze 2011, o 11:09

Witajcie. mimo wszystko postanowiłem jednak spróbować przetłumaczyć grę Dark Forces. Jednak tutaj, w przeciwieństwie do poprzedniego projektu, nie mam pojęcia od czego zacząć, jeśli chodzi o stronę techniczną. W jaki sposób mogę dostać się do zasobów gry i przeedytować je w taki sposób, aby gra po ich zmianie nadal się uruchamiała? Zdaje się, że istnieją jakieś programy, które by to umożliwiły. Acha, gra jest pod DOS.

Piszę ten temat, bo ktoś na tym forum kiedyś mówił mi na krzykaczu, że to jest możliwe, choć dość uciążliwe, właśnie pod kątem tej gry, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, kto to był. Dlatego też zwracam się tu o ogólną pomoc, a przy odrobinie szczęścia również ów użytkownik przeczyta ten temat i w miarę możliwości pomoże.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Colek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2010, o 12:37
Grupa: Colek-Team
Kontakt:

Re: Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: Colek » 15 cze 2011, o 11:19

Nie pisałem, ale Dark Forces też mam w planach, jak i dodatek Dark Forces 2: Mysteries of Sith, czy mógłbyś mi je zostawić? Jak nie, to plik TEXT.MSG otworzysz w notatniku, a inne pliki otworzysz Dragon UnPACKer'em.

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: nouwak » 15 cze 2011, o 11:25

Nadal czekam na Twojego Dark Forces II :) Wprawdzie nie pisałem, ale na przykładzie Dark Forces chcę głównie zobaczyć jak wygląda od strony technicznej tłumaczenie gier na DOS-a. Co Ty na to, żebyś najpierw stworzył tłumaczenie Dark Forces II i dodatku, a potem w sprawie pierwszej części moglibyśmy jakoś współpracować?
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Colek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2010, o 12:37
Grupa: Colek-Team
Kontakt:

Re: Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: Colek » 15 cze 2011, o 11:31

Jasne, zawsze jestem otwarty na współpracę. Dark Forces II jest już gotowe, brakuje tylko 6 czcionek do wydania, które Twig ma w 'kolejce'.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: Manuel Czaszka » 15 cze 2011, o 11:33

Wydaje mi się, że on ich nie ma w żadnej kolejce. Prędzej w koszu.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: Dark Forces - jak rozgryźć?

Postautor: Johnny » 15 cze 2011, o 13:54

Jeśli planujesz spolszczyć Dark Forces, powinieneś poszukać pomocy na forum http://xlengine.com/forums/ Gość znany jako luciusDXL sprawia, że granie na Windowsie jest o wiele łatwiejsze, a przy okazji pewnie zna pliki gry jak własną kieszeń. Nie zaszkodzi zapytać o wsparcie :)

Da się Obrazek
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość