[PC] DiRT 3

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

[PC] DiRT 3

Postautor: RadolSzczecin » 26 lip 2011, o 21:33

Witam.
Siedzę nad spolszczeniem do gry (jak w temacie) DiRT 3
W tej chwili mam przetłumaczone około 70%.
Udało mi się wykombinować tak aby można było użyć polską czcionkę ale...
- niestety nie wszędzie można jej użyć lub...
- jeśli można,to tylko litery "ó" i "ł", a gdzie indziej wszystkie

W najgorszym wypadku staram się po_prostu używać wyrazów nie zawierających polskich czcionek - ich odpowiedników,_tak aby jednak treść sie zgadzała.
Skupiłem się na_razie nad spolszczeniem wszelkich trybów gry single - ale multi też będzie.

Tutaj kilka fotek - z wcześniejszej wersji (błędy zostały już poprawione).
Mam nadzieję, że wkrótce co niektórzy będą zadowoleni bo gra w_ogóle nie wyszła w naszym języku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: Manuel Czaszka » 26 lip 2011, o 21:36

Witaj na forum. Screeny wyglądają nieźle. Dużo tam tekstu występuje?
BTW zamiast "najlepszy" dałbym "rekord".
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: bemberg » 26 lip 2011, o 21:39

Mógłbyś podac też więcej szcegółów technicznych. Tekst jest w formie *.txt? Jest folder fonts, czy może jakies pliki o takiej nazwie?
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: RadolSzczecin » 26 lip 2011, o 21:44

Witaj na forum. Screeny wyglądają nieźle. Dużo tam tekstu występuje?
BTW zamiast "najlepszy" dałbym "rekord".
Tekstu nie ma zbyt dużo - szczególnie tylko różnych podpowiedzi.
Z tym "najlepszy" masz racje.REKORD będzie lepszy.

Wkrótce udostepnie wstępną wersje testową,tak aby testujący mogli właśnie wypowiedzieć się na forum co do ewentualnych poprawek i błędów.

EDIT:
Tekst umieszczony jest w plikach .LNG (katalog "language" )

Mam też dostęp do niektórych tekstur występujacych w grze (pliki PSSG) i wiem jak je edytować - ale narazie nie to najważniejsze choc moze i tam co nie co pozmieniam i przystosuje do jezyka polskiego.(jak będzie potrzeba)

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: Manuel Czaszka » 26 lip 2011, o 21:47

Jak skończysz tłumaczenie to podrzuć najlepiej pliki LNG (polski i angielski) do korekty porównawczej. Z chęcią rzucę okiem i poprawię ewentualne błędy.

BTW pisz posty wolniej, popełniasz wiele błędów.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: RadolSzczecin » 26 lip 2011, o 22:03

Na pewno nie będzie to tak szybko.
Jak będę na ukończeniu to dam znać

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: Manuel Czaszka » 26 lip 2011, o 22:04

Mam nadzieję, że starczy zapału i dokończysz projekt (jakby co, to wrzuć chociaż postęp na forum). Pozdrawiam
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: RadolSzczecin » 27 lip 2011, o 03:18

Jak widać (wystarczy spojrzeć na porę o której pisze tego posta) wciąż prace trwają i wziełem się solidnie do pracy.
Wykorzystuje urlop :)
Mam prośbę na namiary konkretnych programów którymi mógłbym edytować czcionke w grze.
Niby jest polska,ale nie wszystkie litery.
Pliki czcionki są w formacie PSSG.

Tutaj podaje na wszelki wypadek linka do całego katalogu "fonts" może ktoś się zorientuje co i jak.
http://www.wupload.com/file/67721580/fonts.rar

Zaznaczam że zrobiłem pewną zamianę z tymi czcionkami.
Ponieważ gra DiRT2 jest po polsku i jest na podobnym silniku z podobnymi plikami zrobiona,to podmieniłem te pliki czcionek (zmieniając też odpowiednio nazwy) w wersij angielskiej DiRT3
Sukces jest tylko w połowie,gdyż nie wszędzie polska czcionka się wyświetla.

Niektóre polskie litery faktycznie działają (zależy też w którym menu mają być wyświetlane)
Nie mogę tego za bardzo rozgryźć.
Trudno tak robić spolszczenie gdyż muszę co jakiś czas uruchamiać grę i sprawdzać gdzie mogę użyć polskiej czcionki a gdzie muszę używać innych tłumaczeń wyrazów lub poprostu pisać "bez ogonków".

Nie chcę aby ktoś coś za mnie robił - wystarczy mi namiar a sam do wszystkiego powinienem dojść.
Jestem trochę kumaty co i jak - ale może nie aż tak bardzo siedzę w edycji czcionek itp.

Prawidłowo wyświetlana polska czcionka bardzo by mi pomogła w tłumaczeniu,bo tak muszę kombinować z innymi wyrazami i czasem zdania nie mają takiego sensu jak powinny.
Nawet pojedyńcze wyrazy to aż się niekiedy prosi aby użyć takich z polskimi znakami,wtedy w grze to całkiem inaczej wygląda.

Postaram się także przestudiować tematy na forum bo z tego co się zorientowałem to mogę tutaj znaleźć faktycznie dużo potrzebnych informacij.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: bemberg » 27 lip 2011, o 08:47

Powinno pomóc :) -> http://www.moddb.com/games/dirt-3/tutor ... ing-dirt-3
Pamiętaj aby oddać komuś do korekty tłumaczenie przed premierą - zawsze dobrze, gdy ktoś spojrzy innym okiem. Teraz, gdy teoretycznie masz dostęp do tekstur, masz zamiar je tłumaczyć?
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] DiRT 3

Postautor: RadolSzczecin » 28 lip 2011, o 15:33

Dostęp do tego to ja miałem wcześniej,problem w tym że nie za bardzo mogę tam dostać się do czcionek - lub narazie chyba nie wiem jak to zrobić i pozmieniać.
Jesli chodzi o czcionkę to dalej będę próbował.

Tekstury to inna bajka.Z tego co patrzyłem w grze to w sumie nie ma tego dużo bo chyba tylko można by przetłumaczyć nazwy poszczególnych trybów gry - ale i to nie za bardzo jest konieczne.
Podsumowując to więcej mam problemów z czcionką w tej chwili a edycja tekstur w Photoshopie i importowanie tego z powrotem to pikuś :)

Obrazek


Dorzucam spolszczenie dla tych co zechcą przetestować.
Zaznaczam że zostało jeszcze sporo do przetłumaczenia,a ja nie jestem biegły w angielskim dlatego to potrwa dłużej.
Tam gdzie mogłem pisałem polskie czcionki - więc jeśli gdzieś nie ma to znaczy że nie można tam jej użyć.
Praktycznie wszędzie mogę pisać tylko litery "ó" i "ł".

W większosci nie tłumaczyłem nazw własnych różnych rajdów

Spolszczenie wciąż poprawiam uruchamiając grę i przechodząc sprawdzam co i gdzie się wyswietla i czasem zmieniam aby to miało sens.
Nie robiłem tłumaczenia dosłownie słowo w słowo bo w grze wychodziły czasem bzdury.
Niestety problem z czcionką bardzo mi utrudnia i spowalnia proces.
Dodatkowo psuje sam końcowy efekt bo można by faktycznie zrobić całkiem udane i pełne tłumaczenie do tej gry.

Plik wrzucam na zewnętrzny serwer gdyż,mam problemy z przesłaniem pliku (9,69 MB)
http://www.wupload.com/file/68675694/Di ... e_v1.3.exe


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości