"Etyka" odnośnie oryginalnych gier a kwestia NDS

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
nightking
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2011, o 14:26

Re: "Etyka" odnośnie oryginalnych gier a kwestia NDS

Postautor: nightking » 18 sie 2011, o 20:22

Jeśli lubisz grać po polsku to jaki debilizm? No chyba, że grasz nawet wtedy kiedy jest to tzw. tUmaczenie.
Wybacz, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że jest masa "mądrali - hejterów", którzy potępiają tłumaczenie gier, nawet jeśli to tylko napisy.
Eee tam, straszą. ;) O ile nie ma żadnego systemu identyfikacji cartridge'y (a skoro wprowadzili to po premierze to pewnie nie ma), gdzie fw robiłby pushlisty (jak np. na X360 czy PS3) to jest to prawdopodobnie zwykła bajka - straszak... Najwyraźniej skuteczny bo gdyby zależało mi na usługach sieciowych Nintendo to też bym się bał. he he
A czy nie jest tak, że odpalanie flashcarda zostawia ślad w pamięci konsoli? Bo wszystkie gry, które się odpala, takowy ślad pozostawiają. A skoro sam flashcard odpala się jako gra, przynajmniej tak sądzę, to może być krucho... lub po prostu straszą. :)

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: "Etyka" odnośnie oryginalnych gier a kwestia NDS

Postautor: Berion » 18 sie 2011, o 20:29

Nie wiem nic o 3DS. Tak tylko sobie głośno myślę. ;)

Czym jest ten "ślad w pamięci konsoli"?
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: "Etyka" odnośnie oryginalnych gier a kwestia NDS

Postautor: Manuel Czaszka » 18 sie 2011, o 20:41

Pojawia się ślad, i to nie w konsoli, a na czole. N wielkie jak k***a. Dr Neo Cortex miał takie. Bo piracił!
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

nightking
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2011, o 14:26

Re: "Etyka" odnośnie oryginalnych gier a kwestia NDS

Postautor: nightking » 18 sie 2011, o 21:16

Nie wiem nic o 3DS. Tak tylko sobie głośno myślę. ;)

Czym jest ten "ślad w pamięci konsoli"?
Nie będę rzucał pojęciami, nie wiedząc nic o technikaliach 3DS-a, więc napiszę tak, jak ja to widzę.

Fakt jest taki, że jeśli ktoś by bardzo chciał to może w karcie użytkownika jako swój ulubiony tytuł z pełną konsekwencją ustawić flashcarda, mało tego, będzie to publicznie widoczne przez innych użytkowników. Stąd moje wnioski. Poza tym można podejrzeć w historii odpalanych gier wpisy nt. odpalanych cartów włącznie z logiem, nazwą itd. Coś więc jednak zostaje w tym Nintendo na temat tego, co jest odpalane.


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość