Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Don Grajos

Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Postautor: Don Grajos » 13 sty 2012, o 22:51

Witam, mam taki oto problem:

Po spatchowaniu ROM'u The Legend of Zelda - A Link to the Past (USA), gra już na samym początku rozgrywki ma nieprzetłumaczone kwestie (tylko kilka pierwszych słów jest przetłumaczonych na początku gry, w domku; ponadto brak czcionek polskich).

W opisie patchu EmuShadow'a wskazano, że odpowiednia wersja gry to ROM amerykański, czy jest tak na pewno, bo sam już nie wiem?

Dodam jeszcze, że ROM gry (USA) patchowałem zarówno ipswin'em jak i Lips'em oraz dwa różne ROM'y były z rozszerzeniem *.sfc i *.smc, jednak w obu sytuacjach było brak polskich czcionek i polskich kwestii już na początku gry.

Nie sprawdzałem jeszcze ROM'u europejskiego (ewentualnie japońskiego) gry, więc jakby patch działał na którymś z tych, to dajcie znać.

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Postautor: mziab » 13 sty 2012, o 23:07

Może to też być kwestia nagłówka. Niektóre łatki należy nakładać na rom, który go posiada, a niektóre przeciwnie. Nie pamiętam jak było z tym spolszczeniem. Usuwać i dodawać nagłówki można na przykład za pomocą tego programu.

EDIT: Sprawdziłem, to dokładnie to. Amerykański rom musi być nagłówek. Inaczej tłumaczenie działa nieprawidłowo - brakuje polskich znaków i wyświetlają się niewłaściwe teksty.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Don Grajos

Re: Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Postautor: Don Grajos » 14 sty 2012, o 00:30

O.K. U mnie też działa już jak należy. Dzięki za poświęcony czas i okazaną pomoc.

P.S. Tak przy okazji, projekt Phantasy Star IV PL nadal aktywny?

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Postautor: mziab » 14 sty 2012, o 00:35

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Co do Phantasy Star IV, tak, projekt jest jak najbardziej aktywny, ale czeka na jeszcze jedno przepisywanie dialogów z mojej strony. Nie jestem jeszcze całkiem zadowolony z ich brzmienia. Nie miałem kiedy się za to zabrać, ale zamierzam odkurzyć projekt w najbliższym czasie. Wynikły też pewne problemy natury technicznej, które prawdopodobnie zmuszą mnie do pozostawienia angielskich nazw przedmiotów. Alternatywą byłyby bardzo nieczytelne skróty. Nie podjąłem w tej sprawie ostatecznej decyzji. Szczerze mówiąc żadne z tych rozwiązań nie jest dla mnie zadowalające.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Don Grajos

Re: Legend of Zelda A Link to the Past 1.0 Patch?

Postautor: Don Grajos » 14 sty 2012, o 01:03

To świetnie, w takim razie liczę na jak najszybsze wypuszczenie tłumaczenia i dopinguję do dalszej pracy.

Swoją drogą, cieszy mnie fakt, że podchodzisz do swojej pracy dość krytycznie, w myśl zasady 'co by tu jeszcze poprawić', byle tak dalej.

To tyle, dzięki raz jeszcze. Trzym się... i pracuj dalej ;)


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości