Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
CRS

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: CRS » 7 lip 2013, o 01:09

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość, aby w jakikolwiek sposób dostosować spolszczenie z oryginalnej (pierwotnej) wersji gry Monkey Island 2: Zemsta LeChucka do edycji odświeżonej, której dokładny tytuł podany jest w tym temacie(*)?

Spolszczenie, o którym mowa zostało wykonane przez grupę SCUMMPL i figuruje pod tym linkiem:
http://scummpl.grajpopolsku.pl/download ... load_id=21

Ekipa wykonała fantastyczną pracę przy tłumaczeniu pierwszej części - po czym polonizację dopasowała do odświeżonej wersji Monkey Island 1. Niestety, pomimo przetłumaczenia Zemsty LeChucka (czyli części drugiej Monkey Island), zespół nie podjął się już dostosowania tego spolszczenia do wersji gry z roku 2010.

Szczerze przyznaję, że nie mam pojęcia, jak wiele pracy wymagałoby w praktyce przerobienie odpowiednich plików. Sądzę jednak, iż - tak jak w przypadku części pierwszej, również i tutaj jest to możliwe do wykonania. Wszak dokładnie taki właśnie transfer został swego czasu wykonany przez autorów ze SCUMMPL.

Forum oraz strona samych twórców polonizacji wydaje się być martwa, stąd też pozwalam sobie założyć ten temat w tym miejscu. A nuż ktoś zainteresuje się takim "przeszczepieniem" języka polskiego do nowej, o wiele bardziej atrakcyjnej wizualnie gry z serii Monkey Island. Tym bardziej że na liście wszystkich plików dostępnych do pobrania na stronie SCUMMPL [kliknij tutaj] spolszczenie dla Edycji Rozszerzonej/Specjalnej pierwszego Monkey Island okazuje się być zdecydowanie najchętniej pobieranym spośród wszystkich innych. W związku z tym myślę, że nie nie tylko ja byłbym zainteresowany takim dopasowaniem odpowiednich plików, ponieważ pozwolę sobie śmiało założyć, iż zapotrzebowanie na tę konkretną polonizację jest naprawdę spore.

Jeżeli ktoś podejmie się tego działania, będę niesamowicie wdzięczny. Moja znajomość języka angielskiego nie stoi niestety na aż tak wysokim poziomie, by czerpać w pełni satysfakcję z zabawy w Monkey Island. A uruchamianie w dniu dzisiejszym oryginalnej wersji z roku 1991, jeśli nie miało się w tamtym czasie do czynienia z tą serią gier LucasArts nie jest chyba najlepszym wyjściem, bo zarówno część pierwsza, jak i druga poważnie się już zestrzały. Przez co i samo spolszczenie jest dla największych fanów serii...

Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam,
CRS




(*) Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge (data premiery: 2010)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: mendosa » 7 lip 2013, o 18:52

Kilka miesięcy temu Rael, czyli osoba z grupy SCUMMPL, podsyłał mi próbki grafik do MI2 SE. Zastanawialiśmy się jak je edytować, wiem też, że pomoc zadeklarował YaReX. Podejrzewam, że prace trwają, ale skoro nie ma aktualizacji informacji, to widocznie nie ma znaczącego postępu.
N.E.M.O.

CRS

Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: CRS » 8 lip 2013, o 09:02

Na stronie SCUMMPL od bardzo długiego czasu nie ma już żadnych nowych informacji. MI2 SE również nie figuruj też na ewentualnej liście projektów. I właśnie stąd wzięło się moje zainteresowanie tematem.

No ale cóż, trudno się mówi. Liczyłem po prostu, że dla osób będących w temacie, takie przerzucenie spolszczenia to zadanie o wiele prostsze niż tłumaczenie od początku do końca nowej produkcji. Zwłaszcza gdy taka operacja była już przecież robiona w przypadku poprzedniej części tej gry - przez co istnieje chociażby możliwość podzielenia się doświadczeniem. Widocznie jest to jednak trudniejsze niż myślałem i z polonizacji nici. :)

Serdeczne dzięki za odpowiedź, choć trochę mnie ona z oczywistych względów rozczarowała...

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: mendosa » 8 lip 2013, o 16:51

Znając Raela (a współpracowaliśmy już przy kilku projektach), jestem pewien, że skoro rozpoczął jakiś projekt (choć go oficjalnie nie ogłosił), to go dokończy. W najgorszym razie, nie będąc w stanie dokończyć, przekaże go komuś, kto się tego podejmie. Zatem nie wszystko stracone. A inna sprawa, że (informacje od osób, które się tym zajmowały) w wersji SE jest więcej tekstu, i nie wszystko da się bez trudu przerzucić. Innymi słowy - warto zaczekać.
N.E.M.O.

CRS

Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: CRS » 8 lip 2013, o 17:18

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie, mendosa.

Szczerze powiedziawszy ciężko mi uwierzyć, że ktoś na poważnie(jak wspominasz Rael oraz być może YaReX) bierze ten projekt w chwili obecnej pod uwagę. Zwłaszcza że żadna, nawet najbardziej skąpa informacja w tym temacie nie pojawiła się na forum publicznym. Natomiast od czasu publikacji spolszczenia do MI 2: Le Chuck's Revange minęło już prawie półtora roku. Rzecz jasna nadzieja, dla takich nieuków jak ja, wciąż zapewne pozostaje jeszcze żywa ;)

Pozdrawiam!

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Postautor: alvaro » 3 paź 2014, o 00:57

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość, aby w jakikolwiek sposób dostosować spolszczenie z oryginalnej (pierwotnej) wersji gry Monkey Island 2: Zemsta LeChucka do edycji odświeżonej, której dokładny tytuł podany jest w tym temacie(*)?
(...)
(*) Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge (data premiery: 2010)
Osoby zainteresowane spolszczeniem do "Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition" - "Monkey Island 2: Zemsta LeChucka - Edycja Rozszerzona" PL odsyłam do wątku "Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)".


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość