Ikskoks - nie lubi krytyki

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: Manuel Czaszka » 4 sie 2013, o 13:47

Ikskoks nie przepada za krytyką. Szczególnie na Facebooku. Na FB zaprezentował swoją grafikę z Abe Oddysee. Skomentowałem ją - jak widać na poniższym porównaniu z oryginałem mamy w wersji polskiej paskudną czcionkę, byle jak dodane polskie kreseczki (do tego paskudnie rozmyte - zobaczcie to paskudne Ł i Ę), źle dobrane kolory i ogólnie jest nieciekawie. Absolutnie nie powinno to trafić do gry. Druga z pokazanych grafik również nie.

Co robi iks, gdy mu to napisałem? Kasuje komenty i banuje konto :) A wystarczyło zachować się normalnie, zrozumieć że wbrew pierdołowatym newsom na BDIP nie jest się wprawionym grafikiem (czy tam edytorem gotowych grafik - to w zasadzie zupełnie odmienna sprawa) i po prostu spojrzeć na swoją pracę krytycznie. Na pewno bym pomógł je zrobić porządnie, bo Abe to jedna z moich ulubionych gier. Ale łatwiej zbanować słowa krytyki i zaserwować graczom coś takiego.
Załączniki
D1P01C07.CAM.bmg.bmp
1000306_569326129775722_1970295169_n.jpg
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: bemberg » 4 sie 2013, o 15:11

Dziwne zachowanie z jego strony, nic nie robi lepiej projektowi niż konstruktywna krytyka, a takie zamykanie się nie wróży nic dobrego. Ale wierzę, że ikskoks to rozsądny chłopak i wyciągnie odpowiednie wniosku z tej sytuacji.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: ikskoks » 4 sie 2013, o 15:48

Manuel, od początku twoje wypowiadanie się na mój temat trochę mnie irytowało. Po prostu w pewnym momencie powiedziałem sobie "dość" i postanowiłem to zakończyć. Prywatnie możesz mi mówić co chcesz, ale publicznie radziłbym się powstrzymywać. Jestem dość wrażliwy na tym punkcie. Możemy w końcu podać sobie rączki lub nie. To zależy tylko od ciebie.

Daj mi znak pokoju usuwając ten felerny temat do kosza i będzie git ;p

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: mendosa » 4 sie 2013, o 15:54

Moim zdaniem Manuel słusznie krytykuje mankamenty tej planszy i czcionki. Rozumiem jeszcze, żeby to 'nieco' odbiegało od oryginału - ale odbiega znacząco. Sorry ikskoks, ale przecież starajmy się robić wszystko na jak najwyższym poziomie.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: bemberg » 4 sie 2013, o 17:40

A czemu ktoś miałby to usuwać? Przecież są tu przedstawione jedynie fakty. I jeszcze będzie zgoda jak usuniesz... iksu bądź poważny. Nie zaatakował twojej osoby, tylko słabo zrobione grafiki, a to zasadnicza roznica. Za takie rzeczy uwagi powinieneś być wdzieczny.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: ikskoks » 4 sie 2013, o 22:01

A czemu ktoś miałby to usuwać?
Na przykład dlatego, że ładnie o to proszę. ;)

A może sam zacznę zakładać tematy na różnych forach o tytułach "bemberg trolluje" albo "hejt admina z grajpopolsku", hmm? ^^ Na pewno nikt nie byłby zadowolony, gdyby zobaczył taki temat o sobie. Publiczne ocenianie (linczowanie?) użytkowników za ich działania (zwłaszcza przez admina) jest według mnie niedopuszczalne. No jednak powinien panować w tym dziale jakiś standard. To nie jest średniowiecze.

A i jeszcze zapomniałem wcześniej napisać, że nie boję się krytyki. Ostatnio opublikowałem poradnik (viewtopic.php?f=75&t=2003) i pojawiły się w nim słowa krytyki, które nawet w pewnym stopniu mi się podobały. Największą uwagę zwróciłem na wypowiedzi cienislawa. Skorygował mnie on w kilku ważnych aspektach. I to jest właśnie pomocna krytyka, którą sobie cenię. Widać ogromną różnicę w porównaniu do tekstów w stylu "O w mordę. [...] Wersja polska powinna wylądować w koszyku.", które musiałem usuwać, gdyż nie wprowadziły niczego pożytecznego. ^^
Za takie rzeczy uwagi powinieneś być wdzieczny.
Nie zależy mi na tym i nigdy nie prosiłem o publiczną krytykę Manuela, więc to chyba oczywiste, że nie będę wdzięczny za coś co jest mi wciskane na siłę.

Oczywiście jeśli ktoś chce mi coś ważnego powiedzieć o efektach mojej pracy, to zapraszam na kontakt prywatny (gadu gadu, facebook, skype, e-mail). Ja wszystko przyjmę na klatę. ^^

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: bemberg » 4 sie 2013, o 22:21

Acha, czyli prywatnie można mówić, ale na publicznym fanpejczu nadmuchanym fałszywymi fanami już nie. Jak dla mnie to jest niepoważna podejście. Nie wiem jaki Manuel dał komentarz, ale chyba nie przyjmujesz wszystkiego na klatę, tak jak napisałeś post wyżej. Chwaliłeś się grafikami publicznie - były słabe, spotkały się z krytyką. Nikt chyba nie napisał "Ej flecie, skończ ze sobą i tłumaczeniami". Nie rozumiem tu czegoś, ale średniowiecze to ja widzę w takim nielogicznym postępowaniu. Trudno - twój cyrk, twoje małpki.

A co zakładania tematów typu "bemberg trolluje" to już była taka jedna co mnie straszyła z BDIP. Niestety się nie doczekałem. Ale jak chcesz - śmiało. Nie mam nigdy nic do ukrycia. Jak ktoś jest czysty to nie musi niczego usuwać :)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: ikskoks » 4 sie 2013, o 22:31

Nikt nie napisał, ale mniej więcej w taki sposób to odebrałem. Ile razy mam pisać, że nie przepadam za publicznymi rozmowami na takie tematy? Jestem atakowany i się bronię. To normalna reakcja każdego zdrowego człowieka. Jak ktoś cię próbuje dźgnąć nożem, to chyba się nie nastawiasz tylko uciekasz albo próbujesz jakoś obezwładnić napastnika. Podobnie jest tutaj. Cyrk się robi, gdy wszyscy zaczynają się wypowiadać w tematach takich jak ten. Tworzy się taki mały burdel. Skończmy to wreszcie i niech ktoś o odpowiednich kwalifikacjach przeniesie te pierdoły do kosza.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: bemberg » 5 sie 2013, o 09:26

Nie wiem po jakiemu mam do ciebie pisać, ale powtórzę.
Spoiler!
ZAATAKOWANE ZOSTAŁY TWOJE GRAFIKI, NIE TY.
Od tego jest społeczność żeby wytykać błędy. Chcesz się zaszyć w swojej piwnicy, żeby nikt cię nie krytykował? Proszę bardzo. Ale póki co wystawiasz swoje prace publicznie i będą komentowane.
Pozdro600.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Ikskoks - nie lubi krytyki

Postautor: ikskoks » 5 sie 2013, o 09:53

To niech Manuel sobie odpuści publiczne komentowanie mojej pracy (grafik, tłumaczenia itp.) i już nie będzie żadnych spin między nami. Ciebie też to dotyczy, bemberg. To przecież takie proste i łagodne rozwiązanie. :)

Dostałem też kilka razy krytykę od innych użytkowników tego forum i jakoś nie było z tego awantury. Pozwolę sobie w tym miejscu zachwalić słowa mendosy, mziaba, cienisława i Norka, których krytyka była naprawdę w porządku. Postępowali bardzo przyzwoicie i mówili mi o wszystkich sprawach prywatnie, a jak już była potrzeba publicznego przywrócenia mnie do pionu, to także zachowywali się z klasą. Uważam, że krytykować po prostu trzeba umieć i przede wszystkim trzeba wiedzieć kiedy skończyć. ^^

-- 5 sie 2013, o 09:56 --
Spoiler!
ZAATAKOWANE ZOSTAŁY TWOJE GRAFIKI
Dobrze o tym wiem. Mówiłem o atakowaniu moich grafik. ^^


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości