[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: locarno » 23 kwie 2014, o 13:03

Chwilowo odpowiem tutaj, ale posty później zostaną usunięte, żeby nie zaśmiecać tematu.
Obecnie trwa korekta - idę zaktualizować temat DS3.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Liczę na, to, że w końcu ukaże się spolszczenie (:

patrykg1414
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:34

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: patrykg1414 » 23 kwie 2014, o 16:59

To już jest parodia mieliście informować jak idą postępy ja jak idiota wchodze na to forum codziennie żeby sprawdzić czy może już jest wydane a tu nikt nawet nie raczy poinformować co i jak. Przykładowo powiem że do fify managera spolszczenie zrobili w 3/4 miesiące a tutaj bawicie sie prawie rok masakra.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Norek » 23 kwie 2014, o 18:04

To już jest parodia mieliście informować jak idą postępy ja jak idiota wchodze na to forum codziennie żeby sprawdzić czy może już jest wydane a tu nikt nawet nie raczy poinformować co i jak. Przykładowo powiem że do fify managera spolszczenie zrobili w 3/4 miesiące a tutaj bawicie sie prawie rok masakra.
Na tak idiotyczne posty szkoda po prostu słów i czasu. Nie wiem, kto robił Fifę managera i nie mam zamiaru zaniżać tego kogoś dokonań, ale chciałbym zobaczyć, jak radzi sobie z tekstami z EU4, które są nieco trudniejsze niż "kopnij piłkę". Brak słów na Twoją ignorancję.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

sqash
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2014, o 18:56

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: sqash » 24 kwie 2014, o 20:04

Akurat o tłumczeniu fifa managera wiem dosyć sporo, bo dosyć długo na nie czekałem i jeśli nie masz pojęcia jak wygląda tłumaczenie tej gry to po porostu na ten temat się nie wypowiadaj. Fifa manager wcale nie jst łatwa do przetłumaczenia nie wspominając o problemach, w dużym stopniu spowodowanymi przez wydawce gry, ale mniejsza z tym, przecież tam wystarczy tylko przetłumaczyć wiadomość "kopnij piłkę".
Tu masz parę screenów:

Kod: Zaznacz cały

http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp8.jpg http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp9.jpg http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp5.jpg http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp6.jpg http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp2.jpg http://www.pl.fifam.info/images/stories/screens/plp_13_1/plp1.jpg
Zauważ jeszcze do tego szereg grafik, które trzeba przetłumaczyć, a to tylko kawałek z całej gry.
Żeby było jasno, twierdzę, że EU IV jest grą trudniejszą, ale fifa manager do łatwych też nie należy.
Dziwisz się, że ludzie piszą takie posty? Prawda jest taka, że prace idą w mozolnym tępie, ale najbardziej drażni użytkowników, że prawie w ogóle nie uaktualniacie stanu prac(choć ostatnio się to poprawiło).
Ja osobiście szanuję waszą pracę, tym bardziej, że spolszczenia nie musice robić, bo praktycznie nic z tego nie dostaniecie, dlatego mi nie zależy kiedy go wydacie i tak wielkie podziękowania dla was, że w ogóle wam się chce, ale nie dziwcie się, że pojawiają się takie posty, bo prace idą wam powoli, a na dodatek bardzo rzadko informujecie o postępach.
P.S
Nie traktujcie tego jak ostrą krytykę, piszę to tylko ja ja to widzę z punktu użytkownika :D

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bemberg » 24 kwie 2014, o 20:31

bo prace idą wam powoli,
Zrób (zróbcie) szybciej. I pamiętaj, że nikt ci za to nie zapłaci. Znasz powiedzenie "płacisz - wymagasz"? No właśnie, to takie proste.
a na dodatek bardzo rzadko informujecie o postępach
Informacje o postępach nie pojawiałaby się wcale, gdyby nie Norek. Nie warto jak widać, bo i tak przyjdzie jakiś analfabeta z pretensjami (wystarczy zobaczyć posty patrykg1414).

Nie mam zamiaru wchodzić w głębsze dyskusje, postanowiłem odpisać tylko dlatego, że napisałeś dość długi, składny post ;p

Temat wałkowany tysiąc razy... Będę prosił moderację w przyszłości o usuwanie takich postów, bo jak zawsze nic nowego nie wprowadzają. Lepiej czyta się oferty pomocy przy projekcie.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: cienislaw » 25 kwie 2014, o 08:54

EUIV to aktualnie NAJWIĘKSZY (1.3MB unikalnego tekstu bez spacji) projekt przy jakim mam okazję pomagać, jest on również NAJTRUDNIEJSZYM z jakim się spotkałem od strony językowej. tekstu jest ogrom, wymaga od tłumaczy zaglądania do źródeł historycznych, w celu weryfikacji, a czasami nawet identyfikacji konkretnego zdarzenia, co proste nie jest. nie są historykami z wykształcenia, ale dokładają wszelkich starań by nie wyszła z tego kupa gówna, jaką potrafią nam wciskać za niemałą kasę rodzimi wydawcy. co do informowania o postępach - informowanie o każdym pierdnięciu w projekcie to IMO strata czasu. fakt, fajnie jest usłyszeć raz na miesiąc czy dwa co się dzieje, ale nie wymagajcie by robili to codziennie, czy nawet co tydzień.

z mojej strony kudos dla ekipy, a największe słowa uznania dla tłumaczek.
Obrazek

sqash
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2014, o 18:56

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: sqash » 25 kwie 2014, o 13:18

Tak myślałem, że coś takiego napiszecie, ale to nie o to chodziło w wypowiedzi.


Ja to wszystko rozumiem, zresztą sam wiem jak to jest jak się robi projekt, bo sam kiedyś musiałem przełożyć "premierę", ale wyjaśniłem dlaczego i o ile i takich postów raczej nie było.
Oczywiście ja również uważam, że info raz w miesiącu by wystarczyło, ale kiedyś nieuaktualialiście chyba pół roku.
Chciałem wam wytłumaczyć w tamtym poście, że przy takim postępowaniu zawsze pojawią się użytkownicy, którzy będą krytykować i po prostu trzeba z tym żyć, bo jest to naprawdę niewielki % użytkowników. A wy od razu się rzucacie i tłumaczycie dlatego tak jest. A gdybyście uaktualiali info jestem prawie pewny, że liczba takich postów napewno by zmalała. Po prostu chciałem wam pokazać w tamtym poście jak to widzą (według mnie :D )użytkownicy, którzy piszą takie bezsensowne posty, ja waszą pracę bardzo szanuję i ode mnie krytyki nie usłyszycie :D

Jeszcze tylko do jednego się odniosę:
bo prace idą wam powoli,
Zrób (zróbcie) szybciej. I pamiętaj, że nikt ci za to nie zapłaci. Znasz powiedzenie "płacisz - wymagasz"? No właśnie, to takie proste.
A przecież ja od siebie napisałem w tamtym poście:
Ja osobiście szanuję waszą pracę, tym bardziej, że spolszczenia nie musice robić, bo praktycznie nic z tego nie dostaniecie, dlatego mi nie zależy kiedy go wydacie i tak wielkie podziękowania dla was, że w ogóle wam się chce

kubas246
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:06

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: kubas246 » 28 kwie 2014, o 09:13

Cześć, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie spolszczenia. Spolszczona jest tylko podstawka czy również obecne DLC (Conquest of Paradise - te pomniejsze mnie mniej interesują)? Nadchodzące DLC (Wealth of Nations) też macie zamiar spolszczyć? Jeszcze taka sprawa, sformułowania typu terra incognita czy casus belli nie tłumaczycie? Casus belli podoba mi się bardziej niż powód wojny :) Spolszczenie tego zepsułoby trochę feeling gry.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bemberg » 28 kwie 2014, o 10:17

Spolszczenie tego zepsułoby trochę feeling gry.
Klimat, tłumaczenia niszczą klimat gry! Pierwsze słyszę, żeby psuły feeling ;)
A na poważnie, to będzie możliwość powrotu do angielskiej wersji gry, jak ktoś będzie czuł się nieswojo.

Nie mam tematu DLC, dopóki nie zostaną ukończone prace nad podstawką. A do tego wciąż długa i wyboista droga.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

kubas246
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:06

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: kubas246 » 29 kwie 2014, o 12:17

Chodzi mi o tłumaczenie łacińskich zwrotów, które są w grze a nie całości tekstu (twórcy celowo wrzucają te łaciński zwroty aby było trochę smaczków). Tak czy inaczej trzymam kciuki i mam nadzieję, że Paradox się do was nie doczepi.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości