[PC] Evolva

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

[PC] Evolva

Postautor: Ziemas » 11 lut 2014, o 20:23

Tworze spolszczenie do gry Evolva. Jest to dla mnie gra legendarna. Gra do dziś jest dla mnie fenomenalna, ale za dzieciaka irytowało mnie to, że wszystko było po angielsku. Postanowiłem to zmienić, i stworzyć pierwsze spolszczenie do tej legendarnej dla mnie gry. Tekstu nie ma dużo, jedyne długie teksty do tłumaczenia to opis misji których jest 12, pozostałe to krótkie formy jak "Statystyki", "Wczytaj Grę", itp. Nie wiem kiedy spolszczenie będzie ukończone, gdyż robię to tylko i wyłącznie w czasie wolnym w porach późno wieczorowych, ale spodziewam się, że maks dwa tygodnie (uwzględniam tutaj czy wszystko się zgrywa ze sobą, wszystko się będzie mieścić w polu tekstowym, czy da radę wstawić polskie znaki (z tym będę mógł mieć problem), i pod sam koniec, czy w trakcie gry wszystko do siebie pasuje, oraz pod koniec ewentualne poprawki).

Wersja gry pod którą robię spolszczenie to 1.2.944 pobrana z GOGa. Nie wiem czy spolszczenie będzie działać na innych wersjach gry.

P.S. Pierwsze spolszczenie, mogę być z siebie dumny. :)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Evolva

Postautor: Śledziks » 12 lut 2014, o 09:09

Pamiętam tę grę, nigdy jej nie przeszedłem, ale zawsze mi się podobała :D Chętnie po wielu latach znów w nią zagram razem z Twoim spolszczeniem i może tym razem ją ukończę ;)

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Evolva

Postautor: EvilDoom » 12 lut 2014, o 18:20

Jedna z bardziej niedocenionych gier. Choć ja osobiście wyżej ceniłem Sacrifice . Trzymam kciuki by udało ci się umieścić polską czcionkę w grze i doprowadzić projekt do końca.

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva

Postautor: Ziemas » 12 lut 2014, o 20:34

Etap ukończenia:
-większość tekstu przetłumaczona, poza niektórymi opisami misji, nazwami klawiszy i tych miejsc których nie potrafiłem sensownie wytłumaczyć,
-na wersji innej niż moja którą ma mój kolega (to on mnie zainspirował do tłumaczenia, jednocześnie jest beta-testerem jedynym :P ) gra działa bez problemu z wgranym spolszczeniem w tej fazie tłumaczenia, oczywiście z wymienionymi poniżej problemami.

Problemy:
-jakaś linijka tekstu odpowiedzialna za dodanie opisu misji musi być po angielsku, gdyż w innym wypadku po prostu nie ma opisu misji przed odprawą - jest tylko i wyłącznie puste pole (na tą chwilę nie próbowałem naprawiać),
-testy polskich liter nie wypadły pomyślnie - za każdą próbą pojawiały się różne znaki lub puste pola w miejscu polskich liter (w najgorszym wypadku w ogóle się nie odpaliło, bo za dużo bajerowałem),
-napis Loading podczas ładowania zamienia się w białe pole (na tą chwilę nie próbowałem naprawiać).

Niesprawdzone:
-nie wiadomo czy działa na wersji innej niż angielskiej UK.

EDIT.
Załączam pierwszą wersję spolszczenia. Przed wklejeniem plików do folderu zróbcie kopię zapasową. Plik jaki podmieniamy znajduje się w głównym folderze z grą. Nazywa się EvolvaLang.dll.
Załączniki
EvolvaLang.rar
(22.48 KiB) Pobrany 153 razy

Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: [PC] Evolva

Postautor: filu23 » 13 lut 2014, o 08:23

Białe pole odpowiedzialne za tekst wczytywania misji to plik graficzny LoadingBarTextUK.png.

Przykład:

Obrazek

Opisu misji nie ma wcale.

W pliku dll i exe są te same kwestie spróbuj je tak samo przetłumaczyć.

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva

Postautor: Ziemas » 13 lut 2014, o 18:06

Dzięki za podpowiedź. To z tym plikiem EXE zauważyłem wcześniej, i jeszcze się za to nie wziąłem. Napis Loading już się pojawia. Odnalazłem linijkę odpowiedzialną za znikanie opisu misji, i też już się pojawia. Nadal moje umiejętności nie pozwalają mi się pobawić we wrzucanie polskiej czcionki, co raczej już zostawię, bo nie jestem w stanie się z tym uporać. Dziś mam więcej czasu, więc jak się sprężę, to spolszczenie będzie już gotowe. Z Miłym sprawdzimy czy pojawiają się jakieś błędy które poprawię, i wtedy wrzucam finalną wersję. Spodziewajcie się jej dzisiaj, jutro lub w sobotę.

EDIT.
Zdjęcia pokazujące ciąg dalszy prac.

http://imgur.com/a/TQju7#0

Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: [PC] Evolva

Postautor: filu23 » 13 lut 2014, o 21:14

Prześlij mi tą czcionkę zobaczymy co da się zrobić ;)

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva

Postautor: Ziemas » 13 lut 2014, o 22:42

Problem polega na tym, ze własnie nie wiem gdzie jest, i próbowałem dodać litery poprzez rożne, wymyślane na bieżąco pomysły. Każdy kończył się fiaskiem.

Z innych wieści - właśnie ukończyłem spolszczanie wszelkich tekstów. Jutro zacznę wyszukiwać miejsc do poprawy. Nadal nie mogę zlokalizować 4 linijek tekstu (tyle wychwyciłem). Są to linijki mówiące o włączeniu i wyłączeniu efektu mapowania wypukłości, oraz włączania i wyłączania intra i napisów końcowych, i może są mało istotne, ale miło by było zobaczyć je po polsku.

-- 15 lut 2014, o 17:32 --

Co tu dużo gadać - GOTOWE!

Spolszczenie składa się z 13 plików.

Instalacja spolszczenia polega na skopiowaniu plików z pobranego folderu i nadpisania nimi oryginalnych plików gry. Pamiętaj, aby wcześniej zrobić kopię oryginalnych plików.

Pomimo przetłumaczonej gry, nadal nie wiadomo, jak niektóre problemy załatwić:
-brakuje polskiej czcionki,
-napis ładowania zostaje w języku oryginalnym gry,
-bardzo mała ilość tekstu została w języku angielskim, gdyż w pliku nie było danych linijek - są to bodajże 4 linijki, które nie przeszkadzają na szczęście w rozgrywce.

Rzeczy których nie sprawdzono:
-nie wiadomo czy spolszczenie działa na jakiejkolwiek innej wersji językowej niż angielskiej.

Mam nadzieję, że spolszczenie się spodoba. Wszelkie napotkane błędy proszę mi podawać od razu, spróbuję się z nimi uporać jak najszybciej.

Temat można przenieść do Projektów Ukończonych.




Informacja dla filu23 - uznałem, że nie będę dodawać pliku exe do spolszczenia, gdyż może to potem kolidować z innymi wersjami gry.

-- 25 mar 2014, o 17:02 --

Poprawiona wersja spolszczenia:
-spolszczenie składa się teraz z 14 plików, nie 13,
-działa na 100% na innych wersjach językowych niż język angielski,
-dodano polski napis ładowania,
-dodano kilka poprawek językowych,
-kilka poprawek technicznych - teraz wszystkie polskie pliki mają rozszerzenie PL a nie UK.

-- 25 mar 2014, o 17:04 --

Poprawna wersja spolszczenia to ta ważąca 34.3 KiB.

-- 8 kwi 2014, o 22:58 --

Wiadomo jaki plik odpowiada za czcionkę. Zacząłem powolutku grzebać, i spodziewam się, że niedługo będzie dodana polska czcionka do gry.
Załączniki
Spolszczenie.rar
(34.3 KiB) Pobrany 153 razy
Spolszczenie.rar
(94.49 KiB) Pobrany 186 razy

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

[PC] Evolva

Postautor: Ziemas » 1 cze 2014, o 16:01

Spolszczenie do gry Evolva wydanej w 2000 roku przez Virgin Interactive. Jest to dla mnie gra legendarna. Gra do dziś jest dla mnie fenomenalna, ale za dzieciaka irytowało mnie to, że wszystko było po angielsku. Postanowiłem to zmienić, i stworzyć pierwsze spolszczenie do tej legendarnej dla mnie gry.

Spolszczenie składa się z 15 plików.

Instalacja spolszczenia polega na skopiowaniu plików z pobranego folderu i wrzucenia oraz nadpisania nimi oryginalnych plików gry.

Wersja gry pod którą zrobiono spolszczenie, to 1.2.944 pobrana z GOGa. Spolszczenie działa na wszystkich wersjach językowych.

Niektórzy mogą dostrzec, że 4 linijki tekstu nie zostały przetłumaczone (są to krótkie linijki, łącznie zajmują około 12 słów). Te linijki znajdują się w pliku Evolva.exe, którego, z własnych powodów, nie chciałem dodawać do paczki ze spolszczeniem.
Załączniki
Spolszczenie.rar
(50.81 KiB) Pobrany 199 razy

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Evolva

Postautor: EvilDoom » 1 cze 2014, o 16:19

Można wiedzieć dlaczego nie chciałeś dodać przetłumaczonych tych 12 słów? I czy udało ci się umieścić polską czcionkę w grze?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości