twig

O nas.
twig

twig

Postautor: twig » 21 lut 2009, o 16:37

Nie jestem nowym użytkownikiem, ale nigdy nie założyłem tematu w tym dziale, więc nadrabiam zaległości :P

Jeżeli chodzi o tłumaczenia gier, to do tej pory zajmowałem się jedynie grami na PC. Pierwsza gra, na której eksperymentowałem był King Quest I: Quest for the Crown z 1984 roku - na niej pierwszy raz użyłem hexedytora!

Po początkowym entuzjazmie, stwierdziłem, że tłumaczenie w hexedytorze to jednak nie jest to i na jakiś czas zarzuciłem tłumaczenie gier na rzecz programowania. W międzyczasie bawiłem się gamehackingiem i crackingiem, ale to był bardzo krótki epizod, z którego pozostało mi zamiłowanie do rozgryzania nieznanych formatów plików.

Od niedawna łączę szperanie w nieznanych plikach ze znajomością programowania na rzecz tłumaczenia gier.

Nie jestem tylko 'technicznym' - język polski i angielski opanowałem w stopniu, który pozwala mi na tłumaczenie większości tekstów pojawiających się w grach (ale zabrzmiało :P). Nie jestem oczywiście jakimś poliglotą, co pozjadał wszystkie słowniki - tłumacząc tekst często korzystam ze słowników (polecam tezaurusy - można się z nich wiele nauczyć!). No i oczywiście dużo czytam - po polsku i po angielsku, co jest bardzo ważne, bo wzbogaca słownictwo (polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy uważają, że polski język jest zbyt ubogi :P). Czytam głównie SF. Fantasy naczytałem się w podstawówce, więc teraz sięgam tylko po dobre tytuły (ile można czytać o niesamowitej wyprawie, czy małym chłopcu, który okazuje się wybrańcem :|)

Z gier lubię przygodówki - szczególnie te starsze (niektórzy twierdzą, że to gry kopalne są - ale oni się nie znają), jak klasyki LucasFilms, Sierry, Revolution Software. Jeżeli chodzi o muzykę, to słucham wszystkiego, co mi się spodoba - a że nie podobają mi się głupie teksty i proste, zapętlone melodyjki, więc disco-polo i większość popu odpada w przedbiegach. O moim muzycznym pomieszaniu może zaświadczyć playlista: Pogodno, Turisas, Wanda i Banda, Republika, Kult, Hej, Habakuk, Metallica, The Mamas & the Papas, Coma i wiele innych :D

EDIT: Zapomniałem o filmach :P A właściwie o cyklu Obcy - i niesamowitej Sigourney Weaver. Uwielbiam te filmy :D

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: twig

Postautor: Norek » 21 lut 2009, o 16:44

W końcu coś o sobie napisałeś;)
Teraz z czystym sumieniem możesz pisać na forum :D Wyzerujemy Ci tylko licznik postów żeby nie było.
O/
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Przedstaw się”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości