[PC] Life Is Strange

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
openforu
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2015, o 12:51

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: openforu » 6 cze 2015, o 18:42

Ja tylko podałem możliwe rozwiązanie w razie czego, nigdzie nie wspomniałem, że tak należy zrobić.
Ale nie koniecznie musi być 5 wersji instalatorów, po prostu mógł by być jeden instalator i wybór jaką ilość epizodów posiadamy. Ale tak zgadzam się to nie ma sensu. Gdy wyjdzie wszystkie 5 epizodów spolszczenie będzie pod te wszystkie 5. Więc jeśli ktoś kupi jeden epizod, lub nawet 4 a spolszczenie będzie już pod pełną grę, to nie zagra po polsku.

Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie po prostu informacja, że do prawidłowego działania spolszczenia musimy mieć daną ilość epizodów. Bo plik ExampleGame.upk jest zawsze inny w zależności od tego ile mamy zainstalowanych epizodów. Sprawdzone.

Chociaż można po prostu nie wrzucać tych polskich czcionek do pliku example, a w oddzielnym i wtedy każdy by mógł cieszyć się spolszczeniem nie zależnie od wersji. Taka możliwość chyba istnieje, bo w japońskiej wersji zrobiono to w podobny sposób tak by gra czytała czcionki z innego pliku.

-- 6 cze 2015, o 19:05 --

Więc trzeba podjąć jakąś decyzje, żeby oszczędzić graczom widok okienka z błędami.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 7 cze 2015, o 09:15

Dzięki za sugestie.
W newsach informujemy, że gra przygotowana została na podstawie aktualnej wersji steamowej. Będę zaznaczał od teraz (mam nadzieję, że nie zapomnę:), że do poprawnego działania potrzebne są wszystkie do tej pory wydane epizody.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

MrMuffinek
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2015, o 15:04

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: MrMuffinek » 12 cze 2015, o 15:14

Witam,

z góry przepraszam, za niedziałające s z kreską, ale z niewiadomych przyczyn mi nie działa :( (mieszkam w Walii i mam angielską klawiaturę). Gratuluję zapału i dokładnosci spolszczenia Life is Strange! Gra jest naprawdę niesamowita i wciągająca. Zauważyłem jednak kilka nieprzetłumaczonych drobiazgów, jak już wymieniona wczesniej bezdomna jako "Homeless". Było cos jeszcze, ale nie rzucającego się w oczy ;) Pragnę też zapytać o przewidywaną datę spolszczenia trzeciego epizodu gry, ponieważ wyczekuję go z niecierpliwoscią, ponieważ mimo iż mieszkam w Walii to z gry rozumiem niestety zaledwie jakkies 85%.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź ASAP,
B. Bednarek ;)

openforu
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2015, o 12:51

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: openforu » 12 cze 2015, o 15:23

Oba epizody zostały w pełni przetłumaczone, ale gdy wyszedł 3 epizod to zamienił on kilka wyrazów z powrotem na angielskie.
Spolszczenie 3 epizodu prawdopodobnie w połowie lub pod koniec tego miesiąca, według tego co wyczytałem.

A co do klawiatury to kwestia ustawień w systemie.. wystarczy ustawić polski język w opcjach regionalnych.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 12 cze 2015, o 20:13

Jak napisał kolega - nieprzetłumaczone wyrazy to zasługa trzeciego epizodu :)
Po premierze spolszczenia do epizodu trzeciego wszystko powinno wrócić do normy.

Samą premierę przewidujemy na koniec przyszłego tygodnia - jutro ruszają testy.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Zaan
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, o 16:38

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Zaan » 20 cze 2015, o 19:19

Kupiłem dzisiaj Life Is Strange, ale tylko pierwszy epizod. Czytając ten wątek wnioskuję że gra może mi nie działać po polsku (jeszcze nie instalowałem spolszczenia). Tak jak pisał wcześniej "openforu", najlepiej było by zrobić kilka instalatorów. Ale nie trzeba ich robić 5, tylko wystarczą 2, dla tych co posiadają pierwszy epizod i dla tych co posiadają wszystkie. Bo z tego co zauważyłem na Steam to można kupić tylko pierwszy epizod lub od razu wszystkie. Więc nie będzie sytuacji gdzie ktoś będzie miał pierwszy i drugi bo Steam automatycznie zaktualizuje mu grę do trzeciego i wyższego gdy się on pojawi. Więc istnieją tylko dwie możliwości: ci co mają pierwszy epizod i ci co mają cały czas aktualną grę (a dla nich cały czas spolszczenie jest updatowane). Wystarczy teraz poukładać pliki i zrobić spolszczenie tylko dla pierwszego epizodu, aby wszyscy byli szczęśliwi.
Czytając wątek wywnioskowałem że spolszczenie ukazało się już po premierze drugiego epizodu i było do niego dopasowane, więc podejrzewam że nie macie obecnie plików tylko do pierwszego epizodu.

Oczywiście nie piszę tego abyście zrobili DLA MNIE, dla mojej wygody tą wersję do pierwszego epizodu. Więc jeślibyście mogli udostępnić mi program do rozpakowania tego pliku z rozszerzeniem *.upk to na podstawie waszego aktualnego spolszczenia spróbowałbym zrobić to co mi potrzeba na własny użytek. A jeśli mi się uda to za waszą zgodą udostępnić dla innych chętnych graczy.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 20 cze 2015, o 22:36

Hej : )

Nie napisałeś, czy faktycznie spolszczenie Ci nie działa - daj znać, czy tak jest faktycznie, a może uda się pomóc. Mamy wszystkie wersje spolszczenia, każdą rewizję zapisywaliśmy, więc gdyby coś nie działało, pokombinujemy.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Zaan
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, o 16:38

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Zaan » 21 cze 2015, o 00:15

Akurat pisałem z innego kompa i nie mogłem tego sprawdzić. Po zainstalowaniu spolszczenie działa normalnie. Jeszcze nie testowałem go w boju :P, ale gra włącza się normalnie bez żadnych problemów.
Z ciekawości zajrzałem do plików gdy i chociaż mam tylko pierwszy epizod to pliki z tekstami są do 3 epizodów. Ktoś wcześniej pisał że ten plik upk się zmienia w zależności od epizodów. Rozpakowałem go czymś i porównałem oryginalny z waszym i są takie same. Pewnie jakimś update twórcy coś poprawili i teraz wszystko ładnie działa :).

Dzięki wielkie za tłumaczenie i cały trud włożony w ten projekt. Jutro zagram i okaże się jak to wygląda "w środku".

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 21 cze 2015, o 10:21

Dzięki :)

Czekam zatem na wieści.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Vikiks
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2015, o 19:37

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Vikiks » 21 cze 2015, o 14:26

witam ;) można już pobrać spolszczenie do 3 epizodu ? :D


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości