[PC] Resident Evil Village

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Voyt
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2023, o 10:22

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Voyt » 1 lip 2023, o 15:41

to super ...jestem na urlopie jeszcze tydzień ciekawe czy w tym czasie się uda...od lat z synem (ja 54 lata on teraz 16 ) w wakacje wieczorami gramy w horrory i slashery...pokończyliśmy już wszystkie został RE Village a tu taki niefart...akurat aktualizacja...co prawda oboje płynnie śmigamy po angierlsku ale w wakacje wolelibyśmy wersję PL. Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w tlumaczenia..świetna sprawa ile ja gier skończyłęm dzięki Wam. Szacunek i wdzięczność. No i coś tam przelałem nie raz.

Voyt
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2023, o 10:22

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Voyt » 1 lip 2023, o 18:35

Aktualnie spolszczenie do RE Village nie działa po najnowszej aktualizacji (z dnia 26 czerwca 2023).
Na ten moment jeśli chcecie zagrać po polsku, musicie grać na wersji starszej.
Poinformuję jak problemy zostaną rozwiązane, jednak nie wiem jak szybko to nastąpi.
Fajnie by było żeby nastąpiło niebawem ...ja kupuje oryginalne gry i nie ma opcji instalacji na steam wersji starszej zawsze się aktualizuje...a są wakacje i z synem właśnie miałęm grać na urlopie..czekałem rok...zainsatalowałem 25 06 2023 potem spolszczenie i git..przyjeżdżam na urlop pogoda do bani no to wieczorem popcorn itp i gramy...a tu brak pl...deszcz za oknem...melancholia...proszę pomóżcie uratować wakacje :)

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 2 lip 2023, o 19:56

Informacje w sprawie problemów spolszczenia RE Village i jak je obejść znajdziecie tutaj.
https://re-patriacja.pl/w-sprawie-spols ... e-village/

Kraus3r
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2023, o 15:36

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Kraus3r » 2 lip 2023, o 21:21

Pytanie teoretyczne:

Napisałeś tam, że narzędzia służące do wyciągania ścieżek z gry przestały działać i twórcy tych narzędzi nie planują już aktualizacji. Jeżeli Capcom zmieni te ścieżki też w przypadku RE4, to spolszczenia do RE4 nie będzie?

I czy w ogóle widzisz ryzyko, że spolszczenie do RE4 (jak je już skończycie) nie będzie nigdy działać?

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 2 lip 2023, o 21:43

Dodałem tę część posta o RE4, żeby uniknąć niepotrzebnych pytań o RE4. Pierwsze co dostaje to niepotrzebne pytanie o RE4 :D
Przede wszystkim to chyba nieodpowiedni temat do tego pytania? No i nie wiem kompletnie po co to pytanie, to czy Capcom zmieni te ścieżki w RE4 jest zupełną niewiadomą. Zakładam, że tego nie zrobią (bo w przeciwieństwie do Village struktura plików w RE4R jest akurat ogarnięta), ale jeśli to zrobią to to niczego nie zmieni. Nigdzie nie napisałem, że spolszczenie do Village na zawsze pozostanie w takim stanie. A narzędzia do wyciągania ścieżek nie działają już od grubo ponad roku, nie wpłynęło to w żadnym stopniu na powstanie spolszczenia do DLC do Village ani na powstanie spolszczenia do dema RE4R.

Podsumowując, nie napisałem tego by siać jakąś panikę, a by wyjaśnić aktualny stan spolszczenia do Village i dać wam sposób na granie po polsku do czasu zaktualizowania spolszczenia. Nie doszukujcie się w tym jakichś grubszych problemów.

Kraus3r
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2023, o 15:36

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Kraus3r » 2 lip 2023, o 21:52

W sumie racja, to pytanie bardziej nadaje się do tematu spolszczenia do RE4, jednak tam nic nie odpisałeś od dłuższego czasu, wiec chyba podświadomie stwierdziłem, że lepiej tutaj o to zapytać, bo tutaj miał miejsce Twój ostatni post. xd

Natomiast czytając Wasz wpis na re-patriacja.pl odniosłem wrażenie, że te narzędzia nie działają od niedawna i po prostu pomyślałem o tym, czy istnieje możliwość, że spolszczenie do Village jak i do RE4 nie będzie działać, a nie wiedziałem o tym, że one nie działają od ponad roku a i tak nie przeszkodziło Wam to w dodaniu tłumaczenia do DLC dla Village czy tłumaczenia do dema RE4.

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: r00t0 » 3 lip 2023, o 22:16

W ścieżkach został zmieniony identyfikator z 17 na 33685777
Przykład:
Z : natives/stm/message/gui/ui_hud.msg.17
Na: natives/stm/message/gui/ui_hud.msg.33685777
Tak więc ścieżka jest praktycznie ta sama, lecz tylko o zmienionym identyfikatorze.

Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć, w razie problemów można się kontaktować :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 19 sie 2023, o 15:28

Spolszczenie zostało naprawione i działa już z najnowszą wersją gry, pobrać możecie je standardowo z naszej strony (link znajdziecie w pierwszym poście).
Zostawiamy również możliwość pobrania poprzedniej wersji spolszczenia na starym formacie plików.
Podziękowania dla r00t0 za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Piotras89
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2023, o 14:05

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Piotras89 » 4 wrz 2023, o 14:08

Cześć.

Niestety na dzień dzisiejszy 04.09.2023 spolszczenie nie działa. Strona re-patriacja nie działa. Moja wersja spolszczenia to 1.0.8 ze strony instalki.pl bo innego, nowszego nie mogę namierzyć. Czy ktoś może potwierdzić, że mu spolszczenie działa? Jaką wersję spolszczenia ma i z jakiej strony ją pobrał? Robiłem wszystko tak jak autor tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=8l2rYUJ ... ektParasol

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: RadolSzczecin » 4 wrz 2023, o 19:58

Ja widzę ze strona normalnie działa, a spolszczenie jest do pobrania w nowej wersji 2.0.2 i powinno działać na ostatniej wersji gry


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości