CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
bartix3
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 18:00

CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bartix3 » 29 lip 2023, o 00:40

Może wyjdę na osobę niedoinformowaną, słabo zorientowaną w temacie, jednakże odkryłem, że najpewnie przetłumaczenie dajmy na to każdej wymarzonej przeze mnie przygodówki to teraz kwestia tylko kasy. A im więcej osób się dołoży tym taniej na osobę to wyjdzie

MAMY STRONĘ

https://www.fiverr.com/categories/writi ... e%3Apolish

i załawione możemy wybrać sobie osobę, która nam zlokalizuje grę,

Przykład losowy
Obrazek

Co sądzicie, bowiem jsestem w trakcie analizy o której przygodówce zawsze marzyłem a nie została zlokalizowana

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 29 lip 2023, o 00:43

Gratulacje, odkryłeś że ludzie zarabiają na tłumaczeniach gier. Ciekawe kto pierwszy wpadł na ten pomysł...

bartix3
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 18:00

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bartix3 » 29 lip 2023, o 07:58

Dotychczas jeżeli polski wydawca nie spolszczył gry pozostawało

Działanie jakie odbywa się na zasadzie wspólnego postanowienia kilku osób , czyli zbiera się grupa zapaleńców i działa to jak wiecie wspaniałe, ale obiektywnie patrząc w skali makro dosyć słabo obfitujące w wyniki rozwiązanie:

Patrząc okiem randomowej osoby która chciała by pograć po polsku w jakąś grę albo choćby gatunek

1. Zdecydowana większość projektów nie udaje się doprowadzić do końca

2. Nawet jeżeli wszystko dobrze się kończy, to projekt trwa tak długo że niejedna osoba już dawno zapomnia o danej grze.
(spójrzcie na stronę tytułową ostatnio udało się przetłumaczyć OXENFREE , ale wystarczy delikatnie przewinąć w dół i już się jest na 2017 roku zatem w międzyczasie udało się spolszczyć tylko kilka pozycji z czego część to dodatki, albo jakieś casuale, połowa wpisów dotyczy pojedynczych odcinków WALKING DEAD CZY LIFE IS STRANGE.

3. W końcu randomowa osoba mogła na forum sobie o jakiej grze marząc pisać że chciałaby aby ktoś ją spolszczył (co widać po ilości wpisów na Forum w odpowiednim temacie - może z 5% próśb udało się spełnić
Nie oszukujmy się, działanie w tej formie to wspaniała inicjatywa, ogromne poświęcenie wielu świetnych osób, ale patrząc w skali makro i przeprowadzając pobieżną analizę jest to działanie całkowicie nieefektywne - porównując do budowlanki mamy powiedzmy 100 działek do zagospodarowania, ale udaje się w ciągu roku wybudować góra jeden dom, czasami dwie szopy, pozostałe prace to dorywcze położenie kilku cegieł na różnych działkach, z których nigdy nic nie powstanie.

Zatem przedstawione rozwiązanie jest idealnym wyjściem dla każdej ze stron.

Osoby które postanowiły , że zrobią sobie z tego tymczasową pracę i ogłaszają się pod linkiem – robią z tego co mi wiadomo dobrą robotę (w końcu to już normalna usługa polegająca na porozumieniu 2 stron do wykonania jakiegoś zespołu działań za określoną cenę w określonym czasie – zatem Umowa
NAJWĄZNIEJSZE ŻE OSOBY TE ZARABIAJĄ

Gracze zaś mają realną opcję zwrócić się do KTÓREJŚ z tych osób i mają nawet możliwość wybrania sobie dogodnego dla siebie wykonawcy , który za otrzymane wynagrodzenie zajmie się lokalizacją.

A zatem znacznie bardziej efektywnym rozwiązaniem staje się robienie na forum zbiórek finansowych na lokalizację danej gry, im więcej osób tym mniej kasy wychodzi na osobę, a jak kto ma taki kaprys i np. pracując dobrze zarabia może sobie samemu opłacić spolszczenie randomoej gry która nie cieszy się powodzeniem u innych

Dziwie się że osoby które mają opanowany dany jeżyk perfekt, , a do tego potrafiące pogrzebać w plikach lub znajdując drugą osobę która jest w tym specjalistą aby dobrać do spółki, nie korzystały dotychczas z tych umiejętności robiąc sobie z tego np. drugie źródło zarobku.
Cieszę się że w końcu pojawił się w tym zakresie ruch i oby rozrastał się ile się da. Zawsze znajdą się fani, w kupie siła więc zawsze znajdzie się wówczas kasa. Efekt wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni.

Reasumując to nie żadne odkrycie tylko wyrażenie radości , że wreszcie ludzie zaczynają logicznie myśleć.
Kalkulując, że skoro coś tam potrafią to mogą poświęcić prywatny czas, w którym akurat np. i tak nie planowały niczego pożytecznego zrobić i robiąc to co umieją sobie zarobić

bax001
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:49

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bax001 » 29 lip 2023, o 09:12

Nie napalaj się tak. Sprawdź sobie cenę np. True Colors. 182tyś słów a to nie jest jakaś duża gra. Zbiórka na taką kwotę też się raczej nie uda.

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 29 lip 2023, o 09:15

Że ci się tyle chciało pisać, tl;dr.

bartix3
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 18:00

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bartix3 » 29 lip 2023, o 22:06

Że ci się tyle chciało pisać, tl;dr.
Brachu i wyobraź sobie że napisałem to maks 10 minut, co oznacza, że taki nativ speaker równie szybko może sobie tłumaczyć.
Uwielbiam ludzi dla których zawsze szkalnka jest do połowy pusta

"A to nic z tego nie będzzie..."
"A to nie zbierzesz ludzi...."
"A to za drogo..."

Jak wy chgcecie z takim nastawieniem coś w życiu osiągnąć. NIE MA RZZECZY NIEMOŻLIWYCH I ZAPAMIĘTAJCIE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE NIE WYSZŁO BOWIEM NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI - TO JA, TY, MY KSZTAŁTUJEMY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ i to od nas zależy jaka ona będdzie.

Gdyby wszyscy byli mniej na nie, a bardziej uwierzyli w siebie i w swoje OGGROMNE (KAŻDEGO Z WAS BEZ WYJĄTKU UWIERZCIE MI) MOŻLIWOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI to śświat zmieniłby się nie do poznania. Kazdy z nas może wszystko osiągnąć wystarczy uwierzyć, wziąść się w garść, przeanalziować co jest tym co mi przeszkadza aby zacząć działać i powoli eliminować , omijać przeszkodyy. Zawsze jest jakieś wyjście

dzisiaj już późno, ale jutro pomyślę i może się uda znaleźć jakichś partnerów, którzy pomogą zadziałać i sprawić aby coś przetłumaczyć
RACZEJ INTERESUJĄ MNIE KLASYCZNE PRZYGODÓWKI
POZA TYM CO GRAŁEM
https://www.gry-online.pl/user-gry.asp?ID=1211170

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 29 lip 2023, o 22:15

Ty weź człowieku już przestań, bo nikt cię nie bierze na poważnie. Weź pod uwagę ile to będzie kosztować, dając poprawkę na średnią ilość tekstu w grach. Poza tym, lepiej samemu się nauczyć języka i przetłumaczyć, aniżeli kupić na fiverrze typa który umie 5 języków naraz, bo na boku używa maszynówki, po czym wiele rzeczy straci sens w tłumaczeniu. Poza tym, pamiętaj że oni nie będą edytować plików gry, tylko przetłumaczą teksty, więc i tak byś musiał je wyjąć z gry, dać tłumaczowi, i potem je z powrotem dać do gry.

bartix3
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 18:00

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bartix3 » 29 lip 2023, o 23:10

Ty weź człowieku już przestań, bo nikt cię nie bierze na poważnie. Weź pod uwagę ile to będzie kosztować, dając poprawkę na średnią ilość tekstu w grach. Poza tym, lepiej samemu się nauczyć języka i przetłumaczyć, aniżeli kupić na fiverrze typa który umie 5 języków naraz, bo na boku używa maszynówki, po czym wiele rzeczy straci sens w tłumaczeniu. Poza tym, pamiętaj że oni nie będą edytować plików gry, tylko przetłumaczą teksty, więc i tak byś musiał je wyjąć z gry, dać tłumaczowi, i potem je z powrotem dać do gry.
Jasne wszystko o czym mówisz jest prawdą i jestem tego całkowicie świadomy.
I wiesz co? Dokładnie to co napisałeś odnośnie wyjęcia z plików z gry również mam zamiar zrobić.
Nie wiem skąd ta tendencja do nauczania oczywistości.

Właśnie gram w ATOM RPG TURBOGRAD którego spolszczenie zostało wydane 2 dni temu w ten sposóbi uwierz mi zdanie które napisałeś
Poza tym, lepiej samemu się nauczyć języka i przetłumaczyć, aniżeli kupić na fiverrze typa który umie 5 języków naraz, bo na boku używa maszynówki, po czym wiele rzeczy straci sens w tłumaczeniu
Oficjalnie mówie jest populiostycznym, powielającym stereotypy kłamstwem. Każdy z Was może to sprawdzić grając w tą grę.
Co za tym idzie całkowicie tracisz wiaryfodność pisząc posty w których szerzysz teorie których nawet nie chciało ci się sprawdzić

Obrazek

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 29 lip 2023, o 23:13

ja mówię o kupieniu tłumaczenia na fiverrze, więc nie wiem po co mi tu jakąś przygodówkę wysyłasz. przy okazji nie pisze się "wiaryfodność" tylko "wiarygodność"

bartix3
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 18:00

Re: CZYŻBY SZANSA NA PRZETŁUMACZENIE KAŻDEJ GRY?

Postautor: bartix3 » 29 lip 2023, o 23:20

Zresztą jak mniemam ofert tłumaczenia itp to nawet nie chciało ci ię przejrzeć

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości