Dragon's Dogma 2

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
goliat
Posty: 124
Rejestracja: 6 cze 2021, o 08:44

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: goliat » 20 mar 2024, o 20:10

Ja podejrzewam, że skończę w kwietniu, bo jeszcze przetłumaczony tekst musiałem dopieścić w pewnych miejscach, a mam sprawdzone około 40 zawartości, jeśli chodzi o tekst. W sprawie tłumaczenia, jak skończę to na bank się odezwę.

MrocznyElf
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 15:27

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: MrocznyElf » 21 mar 2024, o 22:41

Super panowie że chcecie się za to zabrać! Już teraz gra ma same 10-tki w ocenach, a niektórzy polscy youtuberzy w swoich materiałach mówią, że ta gra zmieniła już ich życie (są po 50 godzinach gry) i że może to być gra dekady!
Osobiście myślę że najlepiej by było na początek przepuścić grę przez maszynowe spolszczenie i wtedy już można grać dalej robiąc już tylko korektę :) Znam kilka osób od tłumaczeń także odezwę się do nich czy chcą pomóc.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: EvilDoom » 22 mar 2024, o 00:27

Maszynowe tłumaczenie brzmi okropnie.

MrocznyElf
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 15:27

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: MrocznyElf » 22 mar 2024, o 08:40

Maszynowe tłumaczenie nie jest niczym okropnym tylko bardzo przydatną rzeczą, którą bardzo często wykorzystuje się na początku, a w wielu przypadkach już dość dobrze tłumaczy całą grę :) Potem robi się tylko poprawki błędów i tutaj już w zależności od ilości tekstu i długości gry określa się czas. Ostatnim takim tłumaczonym tytułem jest np niedawny "Warhammer 40k: Rogue Trader". Maszynówka jest ogólnie fajna, bo pozwala już grać w grę z miejsca ze spolszczeniem jedynie do poprawki.

Gridusia
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2024, o 16:18

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Gridusia » 22 mar 2024, o 16:19

Zgadzam się, maszynowe tłumaczenie brzmi super na początek

Hikooo
Posty: 39
Rejestracja: 3 cze 2023, o 01:38

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Hikooo » 24 mar 2024, o 04:09

Dla chętnych do tłumaczenia DD2:
Jest już dostępne maszynowe tłumaczenia na język tajski (https://www.nexusmods.com/dragonsdogma2 ... escription). Znajduje się w nim plik .pak. Udało mi się go rozpakować tym narzędziem: https://www.patreon.com/posts/how-to-mo ... 42893?l=pl
w środku są pliki z tekstem o rozszerzeniu .msg.22
a je można konwertować za pomocą: https://www.youtube.com/watch?v=TnHQVo9ZV8s
przed chwilą próbowałem na przetłumaczonym pliku i przeszło (przekonwertowało na .txt). Nie mam gry, aby to sprawdzić, ale pomyślałem, że podzielę się tym, co odkryłem.
Jednak nie wiem co z czcionką.
W archiwum narzędzia od plików .pak jest również narzędzie do plików graficznych.

aksbeskid14
Posty: 9
Rejestracja: 1 cze 2023, o 15:39

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: aksbeskid14 » 24 mar 2024, o 07:45

Trzymam kciuki za Was;) i dzięki za poświęcony czas

koros
Posty: 14
Rejestracja: 1 paź 2022, o 21:34

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: koros » 24 mar 2024, o 11:13

To może warto popytać ze strony społeczności tureckiej i węgierskiej? Wiem, że posiadają fanowskie przekłady, a tak się składa, że pierwszy Dragon's Dogma: Dark Arisen jest na mojej liście gier do przetłumaczenia.

W każdym razie, jak skończę prace nad Yooka Laylee zamierzam zasięgnąć języka w kwestiach technicznych właśnie.
Rozumiem że jakieś szanse na przetłumaczenie Dragon's Dogma: Dark Arisen są?.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: EvilDoom » 24 mar 2024, o 12:08

Wygląda, że są nawet spore. Przynajmniej tak wygląda patrząc na rozmowę w tym wątku viewtopic.php?t=3986 Projektu podjęła się osoba, która już przetłumaczyła wcześniej rpga (Demonicon), więc można zakładać, że projekt zostanie wykonany. Najważniejsze, że tłumaczy człowiek więc szansę na odpowiednią jakość są wysokie. Natomiast patrząc na DD2, to pewnie ktoś wrzuci tekst do translatora, który wypluje tłumaczenie maszynowe, które zapewne będzie pasowało swoją jakością do stanu technicznego tej gry.

mytrixx
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2012, o 21:53

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: mytrixx » 24 mar 2024, o 16:14

Witam. Oto tłumaczenie maszynowe Dragon's Dogma 2 na język czeski, a tutaj czeskie tłumaczenie Dragon's Dogma: Dark Arisen. Mam nadzieję, że to może pomóc w tłumaczeniu.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Hardodziobik i 3 gości