Dragon's Dogma 2

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
mateu990
Posty: 25
Rejestracja: 4 maja 2012, o 18:10

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: mateu990 » 24 mar 2024, o 19:00

To może warto popytać ze strony społeczności tureckiej i węgierskiej? Wiem, że posiadają fanowskie przekłady, a tak się składa, że pierwszy Dragon's Dogma: Dark Arisen jest na mojej liście gier do przetłumaczenia.

W każdym razie, jak skończę prace nad Yooka Laylee zamierzam zasięgnąć języka w kwestiach technicznych właśnie.
Rozumiem że jakieś szanse na przetłumaczenie Dragon's Dogma: Dark Arisen są?.
Tak, zabrałem się za Dragon's Dogma Dark Arisen. Aktualnie przerabiam grafiki gry na język polski, bo część napisów jest tam w takiej formie.
Ciężko powiedzieć na, kiedy uda się to spolszczenie wydać. Więc na razie nie zakładam osobnego tematu.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: EvilDoom » 24 mar 2024, o 19:37

To może warto popytać ze strony społeczności tureckiej i węgierskiej? Wiem, że posiadają fanowskie przekłady, a tak się składa, że pierwszy Dragon's Dogma: Dark Arisen jest na mojej liście gier do przetłumaczenia.

W każdym razie, jak skończę prace nad Yooka Laylee zamierzam zasięgnąć języka w kwestiach technicznych właśnie.
Rozumiem że jakieś szanse na przetłumaczenie Dragon's Dogma: Dark Arisen są?.
Tak, zabrałem się za Dragon's Dogma Dark Arisen. Aktualnie przerabiam grafiki gry na język polski, bo część napisów jest tam w takiej formie.
Ciężko powiedzieć na, kiedy uda się to spolszczenie wydać. Więc na razie nie zakładam osobnego tematu.
Mi się wydaje, że jednak dobrym pomysłem byłoby założenie tematu, wtedy osoby szukające informacji o projekcie i jego ewentualnych postępach, trafiłyby do odpowiedniego miejsca.

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 24 mar 2024, o 23:41

Dla chętnych do tłumaczenia DD2:
...
Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na forum. Wpadłem tu z googla gdy szukałem narzędzi do tłumaczenia DD2.
Podobnie jak opisał Hikooo udało mi się już wcześniej wyciągnąć pliki tekstowe z gry i dodatkowo zmodyfikować je i wrzucić do gry i działają. Polskie znaki działają. Nie jest to oryginalna czcionka ale mocno zbliżona. Moje eksperymenty robię na "Dragon's Dogma 2 – kreator postaci i schowek" ale zamierzam kupić całą grę niedługo.
Wyciągnięte pliki chciałem przetłumaczyć maszynowo tylko, bo nie czuje się aż tak mocy w angielskim. Chodzi mi po głowie albo ChatGPT albo DeepL. Ktoś wie może czego inni używają do tłumaczenia maszynowego albo polecić jakiegoś tłumacza?
Później zastanawiałem się czy do tłumaczenia używacie jakiegoś portalu/softu żeby nad tłumaczeniem mogło pracować równolegle więcej osób?
Zapraszam do współpracy :)

Anginsan
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2024, o 00:05

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Anginsan » 25 mar 2024, o 00:08

DeepL jest uznawany za jeden z najlepszych, ale w wersji free może posiadać ograniczenia co do ilości.
GPT w wersji 4 być może równie dobrze sobie radzi trzeba by było przetestować na materiale źródłowym.

Najprościej do takiego działania konto googla i dysk googla i udostępnienie plików na tym dysku dla chętnych.

Mogę cię wspomóc grę posiadam

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 25 mar 2024, o 01:21

Dzięki Anginsan za szybką odpowiedź. DeepL używałem już raz w wersji płatnej do tłumaczenia kontynuacji książki "Rozgwieżdżone niebo" ze Szwedzkiego i działał naprawde dobrze. Przetestuje oba, GPT i DeepL.
Co do gry, to właśnie kupiłem klucz na G2A i już się pobiera :)
Co do wspomagania, to czy chciałbyś też pomóc w korecie tłumaczenia maszynowego?

Marlub
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2024, o 08:02

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Marlub » 25 mar 2024, o 08:08

Dzień dobry
To myj pierwszy post. Zacząłem grać w dragon’s dogma nie znając angielskiego, pomagam sobie telefonem ( tłumacz Google kamera ) Proszę o informacje jak spolszczyć maszynowo grę, jak nawet będzie trzeba mogę dorzucić się finansowo na jakiś program do spolszczenia. Pograłem wczoraj z 3 godzinki i gra wydaje mi się rewelacyjna. Proszę o pomoc

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 25 mar 2024, o 13:05

Cześć Marlub.
Tłumaczenie maszynowe postaram się wypuścić dość szybko, może w tym tygodniu nawet. Na korektę już będzie trzeba poczekać trochę dłużej, ciężko powiedzieć ile, zależy ile osób chciałoby pomóc.

Marlub
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2024, o 08:02

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Marlub » 25 mar 2024, o 14:02

Dziękuje bardzo za odpowiedz, jestem bardzo wdzięczny i jak można to czekam na maszynowe spolszczenie. Ciężko się gra tłumacząc wszystko na telefonie. Pozdrawiam

Chris004
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2024, o 14:15

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Chris004 » 25 mar 2024, o 14:18

Witam też jestem nowy
Znalazłem juz tłumaczenie maszynowe na język ukraiński

LINK
https://www.nexusmods.com/dragonsdogma2 ... ?tab=files

Może sie przydać w naszym tłumaczeniu

Marlub
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2024, o 08:02

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Marlub » 25 mar 2024, o 18:29

Długo się robi takie spolszczenie maszynowe i czy jest to bardzo skomplikowane ?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość