Dragon's Dogma 2

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
davemaster
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2019, o 15:13

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: davemaster » 25 mar 2024, o 20:08

A z tego co widzę inne narodowości nie mają problemu z udostępnieniem tłumaczeń AI.
Tak, bierzmy przykład od "najlepszych" Węgrów i Rosjan.
Akurat w tym wątku byli tajowie, czesi i ukraińcy :)

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 25 mar 2024, o 20:11

@Robin dla mnie jest to swoisty rodzaj eksperymentu i chęci spróbowania czegoś nowego i dodatkowo test dla dynamicznie rozwijającego i coraz lepszego AI, które ciągle mnie zaskakuje. Jestem bardzo ciekaw wyników. Dodatkowo spróbuje wykorzystać równoległe tłumaczenia w innych językach co może da jeszcze lepsze wyniki jeśli użyję ChataGPT.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: EvilDoom » 25 mar 2024, o 20:52

Nikt nie zabrania Wam robić maszynowych spolszczeń i się nimi zachwycać. Jednak nie powinniście się oburzać na osoby, które bardzo dobrze wiedzą, jaki efekt będzie. Wyjdzie maszynowy śmieć jak zwykle, bo maszyna nie zna kontekstu. Osoby, które mają zerowe wymagania wobec spolszczenia będą zadowolone, a reszta osób zleje temat. Najpewniej nikt normalny potem do tej gry spolszczenia nie zrobi, skoro po sieci będzie krążyła maszynówka. Ale droga wolna w końcu nie jakość jest dla was najważniejsza ^^ Dobrze by było zrobić osobny dział dla tłumaczeń maszynowych, żeby odsiewać te projekty, od prawdziwej i ciężkiej pracy prawdziwych tłumaczy.

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 25 mar 2024, o 22:33

@EvilDoom ja osobiscie się nie obużam i podziękowałem szczerze za opinie. Co do maszynowego tłumaczenia i tego jak działa ChatGPT to cały kontekst można mu podać i w tedy on już działa jak człowiek, wiem brzmi to nieprawdopodobnie, ale jestem przekonany, że udało się już bardzo dobrze "zaemulować" działanie ludzkiego mózgu.
Zobaczę jak wyjdzie i mogę również dać do oceny osobom zainteresowanym i dodam wtedy adnotację, np. "jakość tłumaczenia jest fatalna i proszę używać jej w ostateczności."
Myślę że to jest dobry pomysł z nowym działem dla tłumaczeń maszynowych, tylko nie wiem jak to zrobić, do kogo napisać.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2013, o 05:14

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Poszukiwacz » 25 mar 2024, o 22:39

Czy tworzenie spolszczenia i wgrywanie go nie narusza spójności plików gry które są monitorowane przez denuvo? To jest gra która ciągle jest online. Kasowanie zapisów gry jest karane blokowaniem gry. Trzeba wyłączać zapisy w chmurze na steam. Nie jest to ryzykowne? Ktoś wie jak to wygląda?
Capcom ostatnio poinformował że będą wprowadzać aktualizacje i poprawki. Nadchodzą zmiany w niedalekiej przyszłości.
Gdy robisz unik myśl, „Nie dam się zabić”. Gdy kogoś chronisz myśl, „Nie pozwolę im zginąć”. Gdy atakujesz kogoś myśl, „Zabiję go”.

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 25 mar 2024, o 22:42

@Poszukiwacz Tłumaczenie jest wgrywane jako mod, który kopiujesz do katalogu gry i nie modyfikujesz żadnych oryginalnych plików, więc wydaje mi się, że denuvo nie powinien się przyczepiać ale nie mam pewności. Jak przetestuję będę mógł więcej powiedzieć.

Marlub
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2024, o 08:02

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: Marlub » 26 mar 2024, o 08:43

Mi wystarczy spolszczenie maszynowe, mam nadzieje ze na święta będę już mógł grać, trzymam kciuki

aksbeskid14
Posty: 9
Rejestracja: 1 cze 2023, o 15:39

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: aksbeskid14 » 26 mar 2024, o 09:30

Również będę wdzięczny za jakiekolwiek tłumaczenie. Może jakaś zrzutka za poświęcony czas?

Awatar użytkownika
teela
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2024, o 18:48

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: teela » 26 mar 2024, o 09:41

Zadowolę się tłumaczeniem maszynowym. Lepsze takie tłumaczenie niż żadne.

i_tower_in_you
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2024, o 23:24

Re: Dragon's Dogma 2

Postautor: i_tower_in_you » 26 mar 2024, o 12:29

@aksbeskid14 Nie ma takiej potrzeby, robię to dla fanu ale dzięki za inicjatywę :)


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości