Format plików do tłumaczń

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Nookie
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:37

Format plików do tłumaczń

Postautor: Nookie » 15 sie 2009, o 00:00

Witam_!

Od pewnego czasu zaintrygowała mnie chęć tłumaczenia gier. Związane jest to z moją pasją do nich i studiami na kierunku Filologi angielskiej. Niestety jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o edycję plików tekstowych w grach.

Dlatego też na sam początek chciałbym wiedzieć jakie są formaty w plikach tekstowych do edycji w grach na PC i najlepiej od razu jakich używać do nich programów (jakie polecacie).

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Format plików do tłumaczń

Postautor: Manuel Czaszka » 15 sie 2009, o 00:03

Jest mnogość formatów i mnogość narzędzi (pisanych przez fanów najczęściej).
Powinieneś patrzyć pod kątem danej gry - jeśli nie znasz się na programowaniu to polecam poszukać gry z rozgryzionymi technikaliami (na przykład niektóre Sierry, Lucas Arts). Można też próbować coś porobić w hex edytorze, ale to mozolna robota. Podstawy podstaw masz na głównej w kategorii artykuły.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Nookie
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:37

Re: Format plików do tłumaczń

Postautor: Nookie » 15 sie 2009, o 00:28

gry z rozgryzionymi technikaliami
Tzn ? Pisałem jestem zielony :) ale chce się wszystkiego nauczyć.

Możesz podać link do tych podstaw ? :>

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Format plików do tłumaczń

Postautor: Manuel Czaszka » 15 sie 2009, o 00:31

Tzn ? Pisałem jestem zielony :) ale chce się wszystkiego nauczyć.
Miałem na myśli gry do których już są narzędzia.
Możesz podać link do tych podstaw ?
http://grajpopolsku.pl/articles.php?cat_id=3 - podstawy np pracy w hex edytorze itp są analogiczne do PCta.

Jeśli zaś chcesz stworzyć własne narzędzia to musisz się wziąć za naukę jakiegoś języka programowania. Jeśli nie, to albo szukasz narzędzi, albo dołączasz do kogoś kto takie narzędzia posiada. Ewentualnie dusisz coś w hexie - niektóre gry się da, niektóre nie (i to zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym)
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Nookie
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:37

Re: Format plików do tłumaczń

Postautor: Nookie » 15 sie 2009, o 00:33

Dzięki bardzo na pewno się przyda :)

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Format plików do tłumaczń

Postautor: Berion » 18 sie 2009, o 12:15

Formatów jest tyle ile ziaren piasku na plaży. ;) To zależy od fantazji programisty/ów - nie ma jakiś "określonych kilku", których wszyscy wszędzie używają. Takie pytanie jest bezcelowe. Podobnie jak "program do tłumaczenia gier". ;)
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości