Dredge spolszczenie

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Lujkonczacy
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2024, o 15:32

Dredge spolszczenie

Postautor: Lujkonczacy » 7 kwie 2024, o 15:37

Hej,
ostatnio przeglądałem steam i zauważyłem świetną gierke o nazwie Dredge, oczywiście bez naszej rodzimej lokalizacji co jest smutne.
Popatrzyłem, poszperałem i zauważyłem, że gierkę przetłumaczono na język ukraiński:
->> https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2964216373

Pytanko, jest to skomplikowane, aby przełożyć tą gierkę mając w sumie praktycznie gotowca od Ukraińców na język polski? Bo rozumiem w tej kwesti wystarczy w jakiś sposób odpalić te pliczki i podmienić treść dialogów?

goliat
Posty: 124
Rejestracja: 6 cze 2021, o 08:44

Re: Dredge spolszczenie

Postautor: goliat » 7 kwie 2024, o 20:05

Z tego, co się orientuję to jest jeszcze wersja fanowska turecka wersja językowa. Co do tłumaczenia gier, przed tłumaczeniem warto sprawdzić, czy gra obsługuję polskie znaki. Jeśli nie konieczna jest edycja czcionek.

A co do czasu potrzebnego na tłumaczenie, należy pamiętać, że język Ukraiński i Turecki mają swoje znaki diaktryczne, dlatego polskie pewnie trzeba porobić. Do tego trzeba doliczyć czas potrzebny na tłumaczenie, to gra na 20 godzin, więc pewnie 3 miesiące na tłumaczenie zejdzie, jak ktoś może poświęcić na przekład 30-40 minut swojego wolnego czasu.

W każdym razie może ktoś się za jakiś czas weźmie za ten projekt, bo obecnie osób tworzących fanowskie spolszczenia nie ma tak wielu, jak kiedyś. A poza tym, gra dostaje jakieś aktualizacje, więc na ewentualną fanowską wersję PL trzeba będzie poczekać.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość