Tłumaczenie gier NDS

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
vigo
Posty: 51
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 12:06
Grupa: minDStorm

Tłumaczenie gier NDS

Postautor: vigo » 6 wrz 2009, o 16:43

Witajcie. Jestem nowicjuszem w romhackingu. Chciałbym zająć się grami na NDS. Potrzebuję rad od bardziej doświadczonych kolegów. Czy istnieją jakieś programy do edycji tekstu i grafiki obsługujące rozszerzenie nds? Czy zna ktoś jakiś kurs ronhackingu gier z NDS. A może ludzie, którzy przetłumaczyli FF3, czy Dementium na NDS napisaliby kilka porad?

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: tłumaczenie gier NDS

Postautor: Berion » 6 wrz 2009, o 18:18

To nie jest takie proste jak myślisz i trzeba to tłumaczyć każdemu nowemu. Nie ma żadnych standardów typu format tekstu XXX w pliku ZZZ. Wszystko zależy od fantazji developera.

Jeśli chodzi o format obrazu *.nds to są ich eksploratory.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
vigo
Posty: 51
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 12:06
Grupa: minDStorm

Re: tłumaczenie gier NDS

Postautor: vigo » 6 wrz 2009, o 18:48

Trochę się pobawiłem i po zmianie rozszerzenia w romie z NDS na bin, to dzięki SnesEdit można utworzyć tablice i zmienić tekst na polski. Jeszcze nie rozgryzłem tylko, jakiego programu użyć do zrobienia polskich czcionek :)

Raven
Posty: 33
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 10:50

Re: tłumaczenie gier NDS

Postautor: Raven » 7 wrz 2009, o 11:13

Witam,mnie równiez interesuje od jakiegos czasu tlumaczenie gier na nds.A wiec troszke z tym programem obcowalem o którym mowa- Snes Edit.Jesli mozna zapytac,bo nie mam bladego pojecia o tworzeniu tablic,tworzylem je na zwyklym notatniku i po wklejeniu do hexedytora oczywiscie wgrala mi sie moja tablica,ale gdy nadpisalem przykladowe: ę,ó w grze zamiast tych literek pokazuja mi sie bledne litery.Rozumiem w typowym Snes Edit podpatrujemy tablice kazdej literki,oczywiscie mozna je zamieniac ale gdy chce zamienic; ę, ó zanic mi to nie wychodzi,zamieniam literke $ na ę no i wlasnie,zamiast ę wklepuje mi sie zwykle e.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: tłumaczenie gier NDS

Postautor: bemberg » 7 wrz 2009, o 12:34

Ech... ;p
Przede wszystkiem zapoznajcie się z programami typu dsbuff. Rozpakowuje on rom i często można znaleźć w nich np. czcionkę w typowym formacie - NTFR. (istnieje specjalne narzędzie do tego formatu)

@Raven - a skąd mają się wziąć polskie ogonki, myślisz że twórcy gry sami je dodali? ;p

Najlepszym miejscem z informacjami i grzebaniu w grach na nds jest strona gbatemp. Przejrzyjcie tematy, a z pewnością czegoś się nauczycie.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość