[PC] Dreamfall: Chapters

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 5 wrz 2016, o 12:28

Sprawdziłem, faktycznie trochę mieli zanim zacznie pobierać, a i tak ściąga się .rar ważący 0b.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 5 wrz 2016, o 16:04

@ bambula50, @ MarkosBoss, tak, rano mieliśmy techniczne problemy ze stroną, ale kwestia została już rozwiązana i instalatory powinny pobierać się w tym momencie bez problemu. Przepraszamy za niedogodności. :)


Korzystając z okazji:

KOMUNIKAT dot. wersji GOG i Humble Bundle:
Po porównaniu zasobów plików gry z wersją Windows x86-64: Steam okazuje się, że są one kompatybilne z zasobami na platformach GOG oraz Humble Bundle (również dla systemu Windows x86-64). Oznacza to w praktyce, iż instalator umieszczony w naszej Pobieralni powinien działać prawidłowo ze wszystkimi trzema wersjami.
Uwaga:
W przypadku wersji GOG oraz Humble Bundle wymagane jest ręczne uzupełnienie poprawnej ścieżki instalacyjnej.
Wzór:
  • „%SystemDrive%\GOG Games\Dreamfall Chapters” (np. „C:\GOG Games\Dreamfall Chapters”) dla wersji GOG oraz
  • „%ProgramFiles(x86)%\Dreamfall Chapters” (np. „C:\Program Files (x86)\Dreamfall Chapters”) dla wersji Humble Bundle.
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

tarakotta
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 18:04

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: tarakotta » 5 wrz 2016, o 18:21

Hej na wstępie chciała bym napisać że robicie kawał dobrej roboty i podziwiam wasze zaangażowanie
Niestety mam mały kłopot z tym najnowszym spolszczeniem. O tuż grę mam legalną kupioną na Humble Bundle i działa ze steamem lecz gdy chce zainstalować spolszczenie pojawia mi się taki komunikat "Błędna suma kontrolna MD5 w oryginalnym pliku, proszę sprawdzić wersję gry" Dodam tylko że poprzednie spolszczenie księgi pierwszej chodziło bardzo dobrze. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 5 wrz 2016, o 21:00

@ tarakotta, jaką dokładnie masz wersję gry? Dobrze rozumiem, że to klucz Steam, ale kupiony w bundle'u z HB, a nie wersja DRM-free, tak?

Jeśli sytuacja tak wygląda, nasz technik podsyła następującą instrukcję:
W tym przypadku pomogłoby usunięcie katalogu „DC_PL_backup” z folderu instalacyjnego „Dreamfall Chapters”, weryfikacja spójności plików gry w kliencie Steam (PPM na „Dreamfall Chapters” → Właściwości → zakładka „Pliki lokalne” → „Sprawdź spójność plików gry...”), a następnie ponowienie próby instalacji spolszczenia, korzystając z najnowszego instalatora.
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Awatar użytkownika
MasterAlvaro
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2014, o 05:57
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MasterAlvaro » 5 wrz 2016, o 21:03

Hej na wstępie chciała bym napisać że robicie kawał dobrej roboty i podziwiam wasze zaangażowanie
Niestety mam mały kłopot z tym najnowszym spolszczeniem. O tuż grę mam legalną kupioną na Humble Bundle i działa ze steamem lecz gdy chce zainstalować spolszczenie pojawia mi się taki komunikat "Błędna suma kontrolna MD5 w oryginalnym pliku, proszę sprawdzić wersję gry" Dodam tylko że poprzednie spolszczenie księgi pierwszej chodziło bardzo dobrze. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc.
Jeśli korzystasz z edycji gry na platformie Steam to konieczna może okazać się weryfikacja spójności plików gry.
https://support.steampowered.com/kb_art ... 5&l=polish
Po tym zabiegu ponów próbę instalacji spolszczenia korzystając z najnowszego dostępnego instalatora.

Pragnąłbym zaznaczyć, że w takich przypadkach wypadałoby załączyć log instalacyjny "DC_PL_log.txt" gdyż może on zawierać przydatne informacje. Powinien on znajdować się w katalogu wskazanym podczas instalacji spolszczenia o ile zaznaczono opcję "Zapisz log". Jest ona domyślnie włączona.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 6 wrz 2016, o 17:51

Wieści z frontu: dziś dzięki @MasterAlvaro otrzymaliśmy pierwszy instalator z betaspolszczeniem do Księgi trzeciej, razem z pozostałymi testerami zaczynamy działać w temacie. :)

Obrazek
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

luthiensol
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 08:42

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: luthiensol » 11 wrz 2016, o 08:45

Heja
Mam wersje GOG jak próbuję zainstalować spolszczenie wychodzi mi informacja niezgodność sumy kontrolnej plików.
Co robić doradźcie :D

bieresudski
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2012, o 09:06

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: bieresudski » 11 wrz 2016, o 12:53

Heja
Mam wersje GOG jak próbuję zainstalować spolszczenie wychodzi mi informacja niezgodność sumy kontrolnej plików.
Co robić doradźcie :D
Musisz wgrać najnowszy patch.

Bardzo chciałbym wam podziękować za pracę nad tym spolszczeniem, jest ono najwyższej jakości. Ale mam mały problem niestety, nie wiem czy to wina spolszczenia czy gry. Mam najnowszą wersję GOG, i niekiedy w dialogach słychać jak Zoe coś mówi, ale nie pokazują się napisy, ale też nie ma żadnej mimiki twarzy, żadnego ruchu ust. Spotkał się ktoś z czymś takim?

luthiensol
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 08:42

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: luthiensol » 11 wrz 2016, o 13:10

Heja
Mam wersje GOG jak próbuję zainstalować spolszczenie wychodzi mi informacja niezgodność sumy kontrolnej plików.
Co robić doradźcie :D
Musisz wgrać najnowszy patch.

Bardzo chciałbym wam podziękować za pracę nad tym spolszczeniem, jest ono najwyższej jakości. Ale mam mały problem niestety, nie wiem czy to wina spolszczenia czy gry. Mam najnowszą wersję GOG, i niekiedy w dialogach słychać jak Zoe coś mówi, ale nie pokazują się napisy, ale też nie ma żadnej mimiki twarzy, żadnego ruchu ust. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Najnowszy patch czego? Grę mam wszystkie 5 chapterów razem. Niestety nie znam się na tym za bardzo.

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 11 wrz 2016, o 13:10

Ale mam mały problem niestety, nie wiem czy to wina spolszczenia czy gry. Mam najnowszą wersję GOG, i niekiedy w dialogach słychać jak Zoe coś mówi, ale nie pokazują się napisy, ale też nie ma żadnej mimiki twarzy, żadnego ruchu ust. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Brzmi jak błąd nie spowodowany spolszczeniem. Kiedyś w innej grze miałem taki problem, że NPC-e nie poruszały ustami, ale to było spowodowane przez... niewłaściwy/nieaktualny sterownik do karty dźwiękowej (sic!). Zainstalowanie dobrego naprawiło problem. Tutaj, skoro mówisz, że to zdarza się "niekiedy", to nie jestem pewien o co może chodzić.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości